Hlavní navigace

Delivery Hero expanduje v Evropě a kupuje DámeJídlo a JídloTeď

9. 1. 2015

Sdílet

 Autor: Delivery Hero
Oba zavedené portály kupuje německý investor, který tak posiluje svou pozici v oblasti on-line objednávání jídla v Evropě.

Delivery Hero, působící v oblasti online a mobilního objednávání jídla, oznámil akvizici česko-slovenských portálů DámeJídlo a JídloTeď. Obě značky zůstanou zachovány a provoz obou firem bude pokračovat se stávajícím týmem i managementem.

 

Transakce je součástí strategie dalšího růstu a globální expanze společnosti Delivery Hero. Její vedoucí pozice na trhu v kontinentální Evropě bude touto akvizicí posílena.

Niklas Östberg, generální ředitel Delivery Hero, říká: „Velmi na nás zapůsobilo podnikání, které týmy DámeJídlo a JídloTeď vybudovaly v uplynulých letech. Chceme dále urychlit jejich růst velkými investicemi do technologií, marketingu a nových a vylepšených služeb pro zákazníky i restaurace.“

 

DámeJídlo bylo založeno v roce 2012 a v současné době nabízí menu z přibližně 1500 restaurací v České republice a na Slovensku. JídloTeď zahájilo svou činnost v roce 2013 a podchycuje síť 650 restaurací v České republice.

 

Lukáš Uhl, generální ředitel DámeJídlo uvádí: „Máme velikou radost, že jsme se stali součástí Delivery Hero. Společně sdílíme stejnou vášeň pro budování skvělých služeb.“ Aleš Urbánek, generální ředitel společnosti JídloTeď, se přidává: „Jsme hrdí, že jsme se stali součástí globálního lídra v oblasti našeho podnikání. Dodává nám to ještě více energie k rozvoji našich služeb.“

CS24

 

Delivery Hero je globální síť online platforem pro objednávání jídla, jejíž součástí je více než 200 000 partnerských restaurací po celém světě. Delivery Hero má přibližně 1 500 zaměstnanců ve 24 zemích, z toho 440 ve svém berlínském sídle. Mezi investory společnosti figurují mimo jiné Insight Venture Partners, Kite Ventures, Team Europe, ru-Net, Tengelmann Ventures, Point Nine Capital, Phenomen Ventures a Vostok Nafta.

Byl pro vás článek přínosný?