Hlavní navigace

Gian Paolo Bassi je novým ředitelem Solidworks

28. 1. 2015

Sdílet

 Autor: archiv redakce
Technický expert nahradí v čele Bertranda Sicota, který se stal viceprezidentem pro prodej divize Value Solutions.

Společnost Dassault Systèmes jmenovala nového ředitele značky Solidworks. Stal se jím Gian Paolo Bassi, který nahradí Bertranda Sicota, jenž byl povýšen na pozici viceprezidenta pro prodej obchodního kanálu Value Solutions společnosti Dassault Systèmes. Nový ředitel bude stát v čele vývoje budoucích produktů a technologií společnosti Solidworks, určených pro desktopová i cloudová řešení. Bude také odpovědný za spolupráci s komunitou uživatelů Solidworks.

 

„Za každou skvělou značkou stojí velký talent, Gian Paolo a Bertrand byly architekty Solidworks,“ říká ke změně Bernard Charlès, generální ředitel a předseda představenstva Dassault Systèmes. „Solidworks vyvinulo komplexní portfolio pro intuitivní, integrované 3D navrhování, simulaci, elektrotechnický návrh, správu produktových dat a technickou komunikaci. Nadále se mu daří díky inženýrské vynalézavosti a spolupráci uživatelů. Těšíme se na další úspěchy Solidworks pod vedením Giana Paola a silný růst Value Solutions díky velkým obchodním zkušenostem Bertranda.“

 

Gian Paolo Bassi pomáhal růstu společnosti Solidworks od nástupu do Dassault Systèmes v roce 2011 jako viceprezident pro výzkum a vývoj Solidworks. Bassi vedl vývoj cloudových aplikací Mechanical Conceptual a Industrial Conceptual. Díky svému technickému přístupu a úzké spolupráci s více než dvěma miliony inženýrů a konstruktérů, kteří Solidworks využívají, se mu podařilo pro uživatele vytvořit intuitivní prostředí pro 3D modelování s daty uloženými online a s možností vzdáleně spolupracovat s ostatními na platformě 3DExperience společnosti Dassault Systèmes.

CS24

 

Gian Paolo Bassi má ve svých 55 letech více než 25letou zkušenost s vývojem 3D, CAD a PLM softwaru. Předtím, než začal pracovat pro Solidworks, založil a vedl Riwebb. Tam dohlížel na vývoj nových technologií pro mechanické a architektonické navrhování. Působil také jako viceprezident a technický ředitel firmy ImpactXoft, kde spoluvynalezl tři z jejích pěti patentů ve funkčním modelování.

Byl pro vás článek přínosný?