Hlavní navigace

Jak bezplatně prověřit bonitu zákazníka

29. 3. 2011

Sdílet

Zájem českých podniků o efektivní prověřování obchodních partnerů významně roste. Jde o to, aby se při zahájení spolupráce nebo následné fakturaci minimalizovalo riziko vzniku nedobytné pohledávky a následného zadlužování.

Od ledna do září 2010 bylo totiž v České republice podáno 11 255 insolvenčních návrhů na 9 756 subjektů, čímž byl již v té době překonán počet návrhů podaných za celý rok 2009. Zhruba 50 % návrhů u právnických osob přitom končí prohlášením o úpadku, což znamená konkurz nebo reorganizaci.

Společnost IFS Czech se proto rozhodla pro spolupráci se společností Credit Check, která analyzuje data kreditních rizik z mnoha zdrojů, například ze zdravotních pojišťoven, katastru nemovitostí, insolvenčního rejstříku či obchodního rejstříku. „Cílem je zajistit našim zákazníkům konkurenční výhodu, usnadnit jim rozhodování v jejich podnikání a přispět tak k jejich stabilitě a dalším obchodním úspěchům,“ uvádí Zdeněk Fous, výkonný ředitel IFS pro Českou a Slovenskou republiku.

V rámci uvedené spolupráce je přímo do IFS Aplikace integrováno automatické prověřování odběratelů Creditcheck, výsledek hodnocení je zobrazen jak v přehledu subjektů, tak při pohledu na detail firmy. V případě zakládání faktury pro organizaci s negativním hodnocením je obsluha informována výstražným upozorněním. Záleží pak na pravidlech dodavatelské společnosti, zda dojde k vystavení faktury a riziku nesplacení či vyžádání platby v hotovosti.

Způsob hodnocení kredibility firem s pomocí služby Creditcheck je stručně znázorněn zde. Výsledkem analýzy je Creditcheck semafor signalizující stav dané společnosti. Uvedené hodnocení lze získat na webových stránkách po zadání identifikačního čísla nebo názvu firmy. Oproti konkurenčním společnostem, které požadují částky zpravidla od jednoho tisíce do 10 tisíc Kč měsíčně, je základní služba Creditcheck zcela zdarma.

 

Díky Creditchecku lze tedy uspořit hned třikrát:

1. při získání základního hodnocení, které je pro všechny uživatele IFS Aplikace zdarma,

2. v případě potřeby detailního hodnocení, které je dostupné za paušál 990 Kč měsíčně, což je na spodní hranici cen konkurenčních služeb,

3. při reakci na aktuální rizikovost daného obchodního partnera, kdy jsou zákazníci ušetřeni nezaplacených pohledávek a jejich následného vymáhání.

 

soutez_casestudy

Zdroj: IFS, Creditcheck

 

Byl pro vás článek přínosný?