Hlavní navigace

Mezi banky vstoupí Banka Creditas

27. 10. 2016

Sdílet

 Autor: © Unclesam - Fotolia.com
Po získání bankovní licence vstoupí v lednu 2017 na trh Banka Creditas, dosavadní jednička trhu záložen. Prosadit se chce zejména ve zhodnocování úspor, financování firem a v cizoměnových operacích. Velký zájem očekává už od počátku u spořicího účtu.

„Budeme bankou se silnými českými kořeny: máme českého majoritního vlastníka, chceme financovat místní firmy a projekty. Navážeme také na to, v čem jsme za 20 let ukázali kvalitu, tedy na zhodnocování úspor, financování českých SME a platební styk v cizích měnách,“ říká předseda představenstva Creditas Vladimír Hořejší. „Budeme stavět na vztahu s klientem a na jednoduchých, srozumitelných produktech bez skrytých kliček,“ doplňuje.

 

Od ledna nabídne Banka Creditas spořicí účet s atraktivní úrokovou sazbou (předpokládá se od 1%) a především bez pásmového úročení. „Spořicí účet je pro retail zásadní produkt. Chceme určitě sazby držet dlouhodobě. Vklad nebude omezen výší, nebude zde ani žádné pásmové úročení. Uložený milion bude mít stejnou úrokovou sazbu jako 200 tisíc,“ popisuje Radim Synek, člen představenstva odpovědný za retail.

 

Nabídku zhodnocení doplní termínované vklady, v průběhu roku 2017 pak nabídka investičních produktů.

Creditas chce být pro klienty jejich hlavní bankou, proto nabídne běžný účet a základní služby zadarmo.


Pro firmy nabídne Banka Creditas vedení firemních účtů zdarma. Jádrem nabídky zůstanou firemní úvěry šité na míru individuálním potřebám. Silná chce být Creditas i v oblasti cizoměnových služeb.

CS24

 

„Transakce v cizích měnách jsou naší dlouhodobou silnou stránkou. Už nyní máme více než dva tisíce klientů, zejména díky naší rychlosti, nejlepším kurzům a nejnižším poplatkům za příchozí a odchozí transakce. S rozšířením licence doplníme služby ještě o zajišťovací instrumenty pro úroková rizika a termínové operace pro měnová rizika,“ upřesňuje Radim Synek.

Byl pro vás článek přínosný?