Hlavní navigace

Fleet Festival Praha završil Tour de Fleet 2016

26. 10. 2016

Sdílet

 Autor: Tour de Fleet 2016
Úspěšnou tečku za letošním programem Tour de Fleet obstarala akce Fleet Festival Praha, která se konala 20. října v pražském Top Hotelu. Pestrý celodenní program tvořila odborná konference Face to Face, testy automobilů a galavečer udílení cen ALD Automotive Fleet Awards a Hankook Firemní auto roku 2016.

Diskuze u „kulatého stolu“ přilákala přední osobnosti z řad fleetových společností z celé České republiky i dodavatelů. Svižná beseda se protáhla na dvě hodiny a pokračovala i později při neformálních setkáních na půdě hotelu, v jehož hlavním sále byl instalován malý „autosalón“ a našly si tu místo stánky i dalších dodavatelských firem.

 

Ani u příležitosti Fleet Festivalu nechyběla možnost testování – hosté akce měli k dispozici ještě asi třicítku testovacích vozů, jejichž vyzkoušení jim stále otevíralo cestu do soutěže o osobní vůz za 350.000 Kč, který byl vylosován o několik hodin později při slavnostním galavečeru.

 

Ten proběhl za účasti více než 180 hostů a byl poslední tečkou za letošním programem Tour de Fleet 2016. V pořadí již devátý ročník ankety ALD Automotive Fleet Awards a Hankook Firemní auto roku byl jako vždy oceněním nejoblíbenějších produktů, služeb i osobností v odvětví fleet managementu. V samotném závěru galavečera došlo také na slosování hry o nový osobní automobil, do které se zapojili všichni hosté Dnů s Fleetem, kteří zkompletovali a odevzdali alespoň jednu testovací kartu. Kompletací se rozumělo potvrzení pěti testovacích jízd na některém Dnu s Fleetem. Řada soutěžících své šance zvýšila kompletací více karet. Šťastného vítěze vylosovala Světlana Nálepková a stal se jím pan Daniel Nový, obchodní ředitel společnosti Ista Česká republika, s.r.o., který je shodou okolností také jedním z členů letošní stočlenné manažerské poroty pro volbu Firemních aut roku. Ista je jednou z celosvětově vedoucích společností poskytujících služby v oblasti řízení energií pro větší energetickou efektivitu budov - převážně pro bytové domy a nebytové prostory.


Galavečer Fleet Awards byl dobrou příležitostí bilancovat letošní Tour de Fleet jako nejvýznamnější událost na podporu odvětví správy vozových parků a firemní mobility v České republice. Za vše hovoří několik čísel: akcí Tour de Fleet 2016 se zúčastnili zástupci tisícovky českých firem, v průběhu roku se při šesti událostech uskutečnilo více než 4000 testovacích jízd a 500 z nich bylo rezervováno předem díky nové platformě testujauto.cz. Byly odprezentovány desítky hodnotných přednášek, uskutečnilo se několik panelových diskuzí a samozřejmě i stovky obchodních jednání. Tour de Fleet zavítala na šest míst, z toho se konaly dvě na Moravě a čtyři v Čechách. Televize Sport 5 odvysílala z akcí Tour de Fleet zhruba 90 minut programu. Články o Tour de Fleet se objevily v řadě prestižních ekonomických titulů v tištěné i elektronické podobě.

 

A jaké vozy letos fleetoví manažeři preferují? V anketě o Hankook Firemní auto roku bylo dekorováno celkem 10 značek, z toho tři si odnesly hned dvě Fleetové múzy: Hyundai, Mercedes-Benz a Peugeot. Další ročník Tour de Fleet se již nyní formuje a o přípravách budou všichni zájemci informováni prostřednictvím časopisu FLEET i mediálních partnerů.


Výsledky ALD Automotive Fleet Awards 2016


FINANCOVÁNÍ VOZOVÉHO PARKU
Úvěrové financování - Mercedes-Benz Financial Services Česká republika s.r.o.


FULL SERVICE LEASING
Střednědobý pronájem vozidel - Arval CZ, s.r.o.


POJIŠTĚNÍ VOZOVÉHO PARKU
Flotilové autopojištění Allianz 2016 - Allianz pojišťovna, a.s.


ELEKTRONICKÉ A TELEMATICKÉ SYSTÉMY
ALD Smart Car
ALD Automotive, s.r.o.


SERVIS VOZOVÉHO PARKU
Mobilní opravy a výměny autoskel - AG Experts, s.r.o.

 

EKOLOGICKÝ PŘÍSTUP
Carsharing CAR4WAY
CAR4WAY, a.s.


FLEET MANAŽER ROKU
- Marek Fila, fleetový manažer, Přerost a Švorc - auto, s.r.o.
- Kamil Navrátil, Facility Services Coordinator, AHOLD Czech Republic, a.s.
 
Hankook Firemní auto roku 2016


Referentské automobily
MINI - Fiat 500                                                         
STANDARD - Peugeot 2008                                                
BENEFIT - Renault Mégane        

                                   

Manažerské automobily
BENEFIT PLUS - Mercedes-Benz C Kombi                              
TOP - Mercedes-Benz E     
UNLIMITED - Jaguar F-Pace            

                                    

Lehké užitkové automobily
MIDI - Nissan Navara                                  
CLASSIC - Peugeot Expert                                             
FULL SIZE - Citroën Jumper                                             
 
Internetové hlasování


REFERENTSKÉ AUTOMOBILY
Hyundai i30 kombi

 

MANAŽERSKÉ AUTOMOBILY
Hyundai Tucson

soutez_casestudy

 

LEHKÉ UŽITKOVÉ AUTOMOBILY
Toyota Hilux
 
FLEETOVÁ NOVINKA ROKU ČASOPISU FLEET
Volvo S90/V90

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku