Hlavní navigace

Michal Rychnovský nově řídí rizika u Home Creditu

24. 4. 2017

Sdílet

 Autor: Home Credit
Manažerský tým českého Home Creditu rozšiřuje Michal Rychnovský, který obsazuje post ředitele divize Risk a Collections. Přichází z Air Bank, kde byl manažerem řízení retailových rizik. S řízením rizik má bohaté zkušenosti jak z českého, tak i z asijského trhu.

Michal Rychnovský přichází do českého Home Creditu z Air Bank, která spadá do skupiny Home Credit. Na pozici ředitele divize vystřídá Martina Řezáče, jenž bude mít ve funkci ředitele integrované divize Risk nadále na starosti řízení rizik největších současných portfolií Home Creditu.

 

„Nejprve se pustím do poznávání inovativních projektů Home Creditu s cílem vytvořit jasnou vizi a fungující tým, který posune společnost do další generace – zejména v online světě. Výzev čekám mnoho, od komplexní nabídky služeb Home Creditu přes dynamické legislativní prostředí až po novinky ve světě technologií,“ nastínil své první kroky Michal Rychnovský.

Michal Rychnovský získal bohaté zkušenosti v oblasti řízení retailových rizik během dvou pracovních pobytů v Číně. Nejprve se věnoval oblasti schvalování a implementace scoringových modelů, při druhém pobytu již zodpovídal za řízení rizik a budování týmu pro expanzi čínského Home Creditu. Cenné zkušenosti s inovativními produkty a přístupy má také z Air Bank.

 

Má tři magisterské tituly, vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, Vysokou školu ekonomickou v Praze a Vrije Universiteit Amsterdam. Při studiu se specializoval zejména na pravděpodobnost, matematickou statistiku a ekonometrii.

soutez_casestudy

 

Volný čas věnuje rodině, obdivuje krásy přírody, má rád focení a dobrý kolektiv.

Byl pro vás článek přínosný?