Hlavní navigace

Obchodníci s cennými papíry mění po hlasování o brexitu strategii

26. 8. 2016

Sdílet

 Autor: © Gorilla - Fotolia.com
Jistota českých brokerů, potažmo odborníků z celého světa, ohledně výsledků hlasování o brexitu se ukázala jako velmi vzdálená skutečnosti. Britové se rozhodli opustit EU a mnoho investorů ztratilo důvěru v nejrůznější predikce vývoje trhů z úst burzovních odborníků. I s ohledem na minimální úrokové sazby u bankovních produktů však investoři nezanevřeli na investice jako takové, pouze změnili své preference.

Do popředí zájmu investorů se dostávají produkty s vysokou mírou garance, vysoký výnos je „až“ na druhém místě. Změně v očekáváních investorů čeští obchodníci s cennými papíry přizpůsobili nabízené investiční nástroje.

 

Někteří z nich zařadili do svých služeb možnost pravidelného investování. Pravidelné investice umožňují zmírnit vliv krátkodobých tržních výkyvů na investiční portfolio a jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších a nejefektivnějších typů investic.

 

I na poli jednorázových investic však jdou brokeři s dobou. Momentálním trhákem jsou garantované certifikáty. Svým nastavením jsou tyto certifikáty dlouhodobě oblíbeným nástrojem konzervativních investorů. Brokeři však chtějí oslovit i odvážnější investory, kteří přeci jen očekávají také zajímavý výnos. Nově tedy můžete najít garantované certifikáty i s 12% ročním výnosem a ochranou vašeho vkladu do výše 90 %, což je dříve nevídaná nabídka.

 

I když byly analýzy obchodníků ohledně hlasování o brexitu mylné, lze napsat, že z pohledu nových zájemců o investování byl tento omyl tím nejlepším, co je mohlo při první investici potkat. Obchodníci s cennými papíry vyhověli pochybám investorů a zařadili do své nabídky investiční nástroje vhodné i pro nové a opatrnější investory. Díky tomu máte šanci snáze a s menšími obavami zhodnotit své peníze na světových trzích.

CS24

 

Zdroj: Cyrrus

Byl pro vás článek přínosný?