Hlavní navigace

Rychlé sítě: budoucí motor inovací pro klíčová průmyslová odvětví

9. 12. 2016

Sdílet

Studie mezi 650 vedoucími pracovníky ukázala, že 94 % z nich považuje mobilní sítě nové generace za důležité pro strategický rozvoj jejich podnikání.

Nejnovější globální studie od společnosti Ericsson "Příležitosti v 5G: pohled osmi průmyslových odvětví", odhaluje očekávaný vliv 5G a mobilních technologií příští generace na konkrétní odvětví. Studie přináší vyjádření více než 650 vedoucích pracovníků z celého světa – včetně finančních ředitelů, technických ředitelů, marketingových šéfů a dalších vedoucích představitelů IT infrastruktury z osmi klíčových odvětví, které příchod 5G pravděpodobně ovlivní nejvíce: automobilový průmysl, veřejné služby, veřejná bezpečnost, výroba high-tech zařízení, internet a digitální zařízení, zdravotnictví, finanční služby a média a hazardní hry.

Reagovat na inovace ze strany rozvíjejících se technologií – jako M2M komunikace, širokopásmové připojení, cloudové služby a mobil – je klíčovou hnací silou inovací v podnikání v rámci podniků a průmyslových odvětví respondentů. Velká většina z nich naznačila, že mají v úmyslu přijmout významné změny v podnikání tak, aby bylo možné využít 5G, když přijde.

Rima Qureshi, senior viceprezident a hlavní stratég ve společnosti Ericsson říká: "Rozvíjející se technologie, jako je internet věcí, se stávají nedílnou součástí naší ekonomiky a životního stylu, a to je hnací silou zásadních změn ve všech odvětvích. 5G tuto transformaci urychlí a vytvoří nové způsoby využití, nové zdroje příjmů a nové obchodní modely pro průmysl i pro spotřebitele. S 5G budou mít průmyslová odvětví připojení, přizpůsobené jejich požadavkům a také možnost rychle jednat, aby splňovaly potřeby zákazníků a byly inovativní."

 

Klíčová zjištění

 

soutez_casestudy

 • Automobilový průmysl: Auta se budou spoléhat na vysoce výkonné a bezpečné sítě
  Očekává se, že 5G poskytne skutečnou obchodní hodnotu zejména v oblastech jako vyšší výkon, zvýšení bezpečnosti a komunikace mezi jednotlivými vozidly. Hlavním trendem v automobilovém průmyslu jsou připojená vozidla, a zatímco se mnozí již těší na samořídící systémy, nejoblíbenějšími způsoby využití 5G na celém světě jsou lepší GPS s aktuálními informacemi a aktualizace map.
 • Technická infrastruktura: 5G pomůže snížit náklady a zajistit zařízení
  Zvýšená produktivita, rychlejší zavádění nových produktů a služeb pro spotřebitele a podpora efektivity jsou hlavním motorem podnikání pro to, aby společnosti přijaly 5G. Vzdálený monitoring a údržba prostřednictvím senzorů jsou považovány za největší výhody, protože množství technické infrastruktury je určeno k ochraně cenných aktiv nacházejících se ve vzdálených a někdy nebezpečných lokalitách.
 • Veřejná bezpečnost: 5G zlepší zkušenosti občanů a jejich bezpečnost
  Organizace odpovědné za bezpečnost veřejnosti očekávají, že technologie 5G a Internet věcí (IoT) pomohou udržovat bezpečnost občanů s co nejnižšími náklady a snížit tak veřejné výdaje. Celých 96 % respondentů uvedlo, že již investují, aby mohli tyto technologie využívat. Od nových sítí očekávají rozšíření schopností připojených zařízení a network slicing v 5G s cílem poskytovat bezpečnou prioritní komunikaci v případě mimořádných událostí.
 • Výrobci high-tech: Dosáhnout vrchol produktivity s 5G 
  S narušením ze strany nových účastníků na trhu a obchodních procesů, které ohrožují zpracovatelský průmysl, má většina společností v plánu využít technologie 5G na zvýšení produktivity, zlepšení zákaznických zkušeností a rychlejší zavádění nových produktů a služeb svým zákazníkům. Mnozí očekávají, že 5G pomůže s řízením rizik prostřednictvím monitorování aktiv a zlepšení bezpečnosti vzdálené lokality.
 • Internet a digitální zařízení: Vybudovat loajalitu zákazníků pomocí 5G
  Internetové obchody, sociální sítě, digitální organizace, nástroje na spolupráci, cestovatelské služby a služby sdílené přepravy, spadající do této kategorie, vyhledávají nejmodernější technologie, které jim pomohou zůstat relevantní, přilákat nové zákazníky a budovat věrnost značce. Celých 96 % dotázaných potvrzuje, že investují, aby mohli využívat 5G, a že nejočekávanějším přínosem 5G je zlepšení uživatelské zkušenosti.
 • Zdravotnictví: 5G slibuje zlepšení kvality života
  Převážná většina dotázaných manažerů ve zdravotnictví od 5G očekává, že jim umožní zavést nové služby a produkty, které zlepší kvalitu života veřejnosti a 94 % z nich uvedlo, že pro využití sítí 5G uskuteční významné změny v podnikání. Zdravotničtí pracovníci si navíc myslí, že pokud jde o obchodní hodnotu 5G, tak bezpečnost je stejně důležitá jako výkon.
 • Finanční služby: 5G zvýší produktivitu i spokojenost zákazníků
  Odvětví finančních služeb očekává, že 5G zvýší objem algoritmického obchodování a mobilního obchodování v reálném čase. Protože nejvyšší prioritou ve finančním světě je bezpečnost, 84 % vedoucích pracovníků finančních služeb projevilo zvýšený zájem o potenciál 5G zvýšit bezpečnost transakcí.
 • Média a herní průmysl: 5G přinese skutečně pohlcující zážitek
  Vedoucí představitelé v segmentu médií a herního průmyslu považují za nejdůležitější potěšit diváky a udržet si jejich pozornost. To zahrnuje i poskytnutí nových, působivých zážitků – jako například Ultra HD 4 K a virtuální realita na mobilních zařízeních – s použitím vyšší kapacity, kterou umožní 5G sítě. Výrazná většina dotázaných zdůraznila streamování 360° uživatelských videí a pevné bezdrátové širokopásmové připojení jako další očekávané přínosy 5G.

Zdroj a další info: Opportunities in 5G: The view from eight industries

 

Byl pro vás článek přínosný?