Hlavní navigace

V Software602 naučili iPad a iPhone podepisovat dokumenty z lanovky

15. 12. 2011

Sdílet

SmartPhony tak mohou přinést radikální nárůst používání elektronického podpisu a elektronických originálů dokumentů.

Společnost Software602 dnes oznámila, že uvedla na trh aplikaci Software602 Sign Master ve verzi pro iOS a Android. Aplikace umožňuje připojovat k dokumentům elektronické podpisy, kontrolovat platnost již připojených podpisů a poskytuje i další funkce potřebné pro práci s elektronickými originály dokumentů. Jedná se o jednu z prvních aplikací pro  iPad a iPhone, která pracuje se skutečným elektronickým podpisem, nikoliv jen s vizualizací (obrázkem).

 

Jako elektronické plnící pero

„Smartphone je "počítač“, který má uživatel neustále u sebe. Je tedy logické, aby sloužil i jako základní nástroj pro identifikaci uživatele, platby a schvalování. Tedy i jako elektronické plnící pero,“ prohlásil dnes ředitel divize online služeb a mobilních aplikací ve společnosti Software602 Pavel Durdil. „Ve spojení s chytrými mobilními zařízeními se elektronický podpis stává daleko praktičtějším a užitečnějším nástrojem než dosud, zejména pro řešení každodenních firemních situací. Podřízení už nebudou muset čekat na podpis manažera, protože podpis bude možné k dokumentu připojit z lyžařské lanovky, letiště nebo jakéhokoliv jiného místa. A manažeři budou schopni využívat hluchý čas k řešení běžných schvalovacích agend. Prostě vytáhnou telefon a vyřídí hromadu objednávek nebo jiných dokumentů.“

Připojením elektronického podpisu vzniká důvěryhodný elektronický dokument, který má minimálně stejnou právní sílu jako listina s vlastnoručním podpisem. Software602 Sign Master tak umožní podepsat rozhodnutí, kontrakt nebo jiný dokument z každého místa, kde má uživatel s sebou svůj smartphone nebo tablet.

 

Stačí dvě ťuknutí

Další podstatnou funkcí této aplikace je ověřování platnosti elektronických podpisů na dokumentech. To je úkon, který je i na počítači poměrně obtížný a přitom by měl patřit ke standardním postupům každého, kdo pracuje s elektronickými originály dokumentů. Při použití Software602 Sign Master stačí dvě ťuknutí na dotekovou obrazovku. Aplikace se prostřednictvím portálu SecuStamp propojí s certifikační autoritou (instituce, která garantuje pravost podpisu), provede ověření a případně i vytvoří ověřovací doložku. V současné době služba SecuStamp ověřuje elektronické podpisy vytvořené pomocí certifikátů od více než 70 certifikačních autorit ze zemí Evropské unie i mimo ni.

Software602 Sign Master slouží i pro generování certifikátů, v napojení na certifikační autoritu. Jedná se o nejsnadnější způsob jak dostat podpisový certifikát přímo do mobilního zařízení. Na Apple Store a Android Market je k dispozici základní verze Software602 Sign Master. Tato základní verze může být rozšiřována podle potřeb konkrétního zákazníka. Další informace jsou dostupné na http://www.602.cz/sign-master/.

 

Zdroj: Software602

 

Foto: © akiebler - Fotolia.com

CS24

 

 

Byl pro vás článek přínosný?