Hlavní navigace

ARBES Technologies řídí projekty pomocí metodiky PRINCE2

19. 3. 2012

Sdílet

PRINCE2 (PRojects IN Controlled Environments) představuje jednu z rozšířených metodologií v projektovém řízení. Jde o ucelený, ale zároveň pružný přístup k řízení jakéhokoliv druhu projektů s minimalizováním rizik.

Pro úspěšné zavedení této metodiky do každodenní praxe řízení projektů absolvovali projektoví manažeři společnosti ARBES Technologies náročné školení a získali certifikaci PRINCE2 2009 Foundation. Díky tomu je nyní firma schopna poskytovat kvalitní projektové řízení, a to nejen v souvislosti s vývojem vlastních softwarových systémů, ale i v oblasti implementačních projektů či úprav informačních systémů na míru konkrétních zákazníků.

 

Hlavními přínosy zavedení metodiky PRINCE2 do firemního prostředí jsou zejména:

* praxí ověřené postupy aplikovatelné na všechny typy projektů dodávané společností ARBES Technologies,

* rychlé a jednotné definování standardů odpovědností, komunikace a řízení kvality, rizik a konfigurací jak projektu, tak i dodávaných produktů,

* minimalizace formalizmů a důsledná orientace na dodávané produkty,

* zajištění kontroly nad plánovanými přínosy projektu a zvýšení pravděpodobnosti jejich skutečného dosažení,

* zajištění konzistentnosti projektu a snižování dopadů změn,

* diagnostika stavu projektu.           

„Naše společnost již řadu let pravidelně audituje své postupy dle standardů ISO 9000, 20001 a 27000. Zavedením metodiky PRINCE2 jen potvrzuje, že patří mezi moderní dodavatele informačních systémů, kteří pružně reagují na aktuální trendy v oblasti vývoje software a jejich řízení,“ uvedl Jiří Žůrek, generální ředitel společnosti ARBES Technologies.  

 


Zdroj: ARBES Technologies

 

Foto: © peshkova - Fotolia.com

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?