Hlavní navigace

Atlassian uvádí Stride, svůj nejpokročilejší nástroj pro spolupráci

18. 9. 2017

Sdílet

To je podle slov výrobce zacíleno exkluzivně na korporátní využití (na rozdíl od jeho dosavadního softwaru Confluence či HipChat) a nabízí mimo jiné nástroje pro sdílení textu, hlasu, videa a souborů i další nástroje, které jsou na trhu jedinečné.

Stejně jako HipChat, který společnost koupila v roce 2012, bude i Stride nabízen v modelu freemium a funkce navíc budou společnosti stát tři dolary na uživatele na měsíc.

Software Stride je možné škálovat od start-upů s deseti zaměstnanci po velké podniky nad 10 tisíc zaměstnanců a zahrnuje bezpečnostní funkce jako zabezpečené sdílení souborů nebo dvoufaktorové ověřování.

Bezplatná verze Stride nabídne zasílání zpráv mezi neomezeným počtem uživatelů, chatovací místnosti, skupinové video a zvuk. Prémiová verze zahrnuje navíc dial-in konference, sdílení obrazovek a vzdálené ovládání plochy.

Stejně jako HipChat nabídne i Stride sdílení souborů, video a hlasové volání, schopnost vyhledávání v dřívějších zprávách a také schopnost zobrazovat obrázky, které mohou být opatřeny poznámkami. Zmíněné sdílení obrazovek a vzdálené ovládání plochy je multiplatformní, což znamená, že je ho možné využívat i na zařízeních s iOS, Androidem nebo Chrome.

Podle analytiků oslovených Computerworldem je nicméně trochu problematické, že Stride kromě unikátních funkcionalit zahrnuje i prvky shodné s dalšími produkty Atlassianu – zmíněným HipChatem a Confluence – což zkomplikuje především marketingovou stránku věci.

Zdroj: IDG News Service

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?