Hlavní navigace

Audio-vizuální platformy k vašim službám

16. 11. 2020

Sdílet

Je to tak, internet nám obrátil život vzhůru nohama. Nejenom, že ho používáme k práci, díky němu si kupujeme pizzu k večeři, nábytek do domu a dárky k Vánocům. Výrazně změnil i komunikaci.

Způsob komunikace se neustále vyvíjí a trh se tomu svižně přizpůsobuje. Čím dál tím víc z nás pracuje z domova, z mnohých z nás se stali digitální nomádi, firmy šetří peníze na pronájmu kanceláří anebo pracujeme pro klienty na druhé straně planety. A proto se změnil i druh komunikace, naštěstí možností, jak efektivně komunikovat v reálném čase, je víc než dost. Dávno se už nejedná o futuristické pojetí, jak zůstat v kontaktu v rámci práce nebo osobního života, ale je to opravdu každodenní součást našich životů. Teď je každý propojený se všemi ostatními, přístupnějším a bezprostřednějším způsobem, s rodinou, přáteli a obchodními partnery či zaměstnavateli. Tady je pár platform, které nám to usnadňují.

 

Zoom

Tahle služba sice existuje už téměř celé desetiletí, ale popularita ji masivně narostla v posledních pár letech. Slouží firmám a organizacím všech možných oborů, bez ohledu na rozpočty, protože se dá v základní verzi používat zdarma.

Flexibilita služby Zoom je naprosto fantastická, a využívá se pro různé webináře, živé konzultace nebo přednášky. Uplatnění se jí dostalo i v herním a zábavním průmyslu. Například pokerová platforma PokerStars testuje Zoom turnaje už o roku 2013 a díky letitému testování je teď plně funkční a skvěle se hodí na tyhle události v rychlém tempu.

Bez problémů se dá používat na mobilních zařízeních a na PC, Mac, Linux, iOS nebo Android. Aktuálně Zoom využívá úctyhodných 300 milionů uživatelů, a jelikož je Zoom snadný na ovládání a báječně intuitivní, jejich počet určitě ještě poroste. Bohužel je k dispozici jenom v anglickém jazyce.

 

Skype a Skype for Business

Skype vznikl v roce 2003 díky chytrému nápadu švédských a estonských podnikatelů. S touhle službou se mnozí z nás setkali jako s první, převážně s její bezplatnou verzí.

Skype for Business je bezpečná a spolehlivá a stále patří k těm nejoblíbenějším na světě. Umí propojit napříč ostatními platformami, jako jsou telefony a všechny prohlížeče, včetně integrace aplikace Skype do Outlooku. Službě se vyčítá její dopad na výkon sítě, což má za následek například nekvalitní zvuk a videopřenos.

Mezi velké výhody patří dostupnost služby Skype v úctyhodných 108 jazycích.

 

Jiminny

Tato platforma je určená pro týmy, co mají ambiciózní cíle. Zprostředkovává komunikaci pro všechny vaše zákazníky. Komunikace se nahrává, přepisuje a analyzuje, takže se data můžou použít pro zlepšení podnikání. Taky si společnosti udělají představu, kam se vydat dál. Jedná se o ideální platformu pro zlepšení výkonu celého týmu a ve stejnou dobu mu pomoct odvést co nejlepší práci.

 

FreeConference

Tahla služba je sympatická už tím, že je úplně bezplatná. Nabízí spolehlivé řešení pro jednotlivce i firmy, jak komunikovat a uskutečnit audio nebo video konference. Platforma poskytuje kompletnější řešení pro audio a video konference pro libovolně velkou skupinu účastníků. Společnost se stala globálním lídrem v oblasti telekonferenčních řešení.

 

EasyMeeting

Komunikace, kdy se dá používat osobní mobilní zařízení, je mezi uživateli vždycky oblíbená. U EasyMetting.net můžete použít Windows, Mac, Android i iOs. Tahle služba přesměruje příchozí hovory do videokonferenčního sytému. Stačí sdílet svoje EasyNumber v podpisu, pozváních na meeting nebo v podobě tlačítka. Fantastické na téhle službě je, že nepotřebujete ani registrovat účet, takže videokonference je neskutečně jednoduchá.

 

Google Hangouts

Tahle aplikace umožňuje zasílání zpráv mezi platformami a už podle názvu ji vyvinula společnost Google. Existuje od roku 2013, zprvu se jednalo o dva základní produkty: Google Meet a Google Chat. Teď služba umožňuje konverzaci mezi dvěma a více uživateli najednou. Dostat se k ní můžete jednoduše přes váš Gmail, a jestli používáte prohlížeč Google, nemusíte si ani instalovat žádný plug-in.

 

Služeb výše zmíněného typu je celá řada, nezapomeňme aspoň zmínit Amazon Chime, Bitrix24, Walkabout Workplace, sightcall, ClearSlide, MyOwnConference, Business Hangouts, Pexip, Visiple, OneScreen Connect, Highfive,Veedeeo, ConX, Visionable Global, ooVoo, 24sessions, INXPO Webcasting, Aveno-cam, Sneek, Gotalk, Verishow, Solaborate Messenger... a mnohé a mnohé další, které vznikají, aby nám pomáhaly ve snadnější a efektivnější komunikaci. Kterou platformu jste si oblíbili vy?

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?