Hlavní navigace

Biofilie: znovuobjevený trend, který se uplatňuje pro moderní kanceláře

2. 5. 2016

Sdílet

Možná se vám bude zdát tato definice příliš podivná, ale ve skutečnosti jde o potřebu člověka žít. Biofilie je tedy pojem, který bývá spojován s láskou k přírodě a k dané zemi. Ptáte se, jak to může souviset s kanceláří? Velmi jednoduše.

Příroda všude kolem vás

Představte si, že byste mohli strávit celou pracovní dobu v kanceláři, ale v takovém prostředí, kde se budete cítit maximálně uvolněně, a to díky přírodním prvkům, které budou všude kolem. Barvy, vzory, rostliny, výhled na přírodu… Cítíte ten úžasný pocit, který byste určitě zažít i vy? Pohled na přírodu nám dodává množství energie, psychické uvolnění a dokonce i lepší koordinaci pro naše pracovní činnosti. Budete se pak lépe soustředit a zároveň z vás opadne všechen stres a vyčerpání, se kterým bojuje množství lidí, kteří působí právě v běžných kancelářích. Zní to přímo neuvěřitelně, ale pracovní prostředí spojené s přírodou je pro člověka mimořádně prospěšné. Výhled z okna, přirozené osvětlení, akvárium s rybkami či přírodní prvky dřeva pozitivně naladí.

Realitní servery nabízejí množství druhů moderních kanceláří a prostor, kde můžete provádět vaši pracovní činnost. Nádherné prostředí, výborný výhled na okolí, moderní design, jedinečná architektura a samozřejmě výborné ceny jsou výhody, které stojí za to uvážit při volbě pracovního místa. Výběr kanceláře je proto faktor, na kterém by si měl každý dát pořádně záležet. Ale neměli bychom zapomenout na kontakt s přírodou. Koneckonců v nich denně trávíme řadu hodin, tak proč si práci nezpříjemnit útulným prostředím?

Zdroj: kancelare.cz

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality