Hlavní navigace

Boj o nejlepší IT specialisty se vyostřuje jako nikdy předtím

19. 12. 2017

Sdílet

Ani v zahraničí není situace příznivá, proto hledání kandidátů venku není pro české společnosti řešením. Dlouhodobý nedostatek panuje také na Slovensku, v Polsku a prakticky celé východní Evropě. Třebaže je zmíněné Polsko s 250 tisíci vývojáři nefalšovanou IT velmocí regionu, Česko nezůstává pozadu. Se čtvrtinovou populací je domovem pro více než 100 tisíc vývojářů. Bohužel ani to nestačí, protože se Česká republika v uplynulých letech stala oblíbeným cílem celé řady společností, které se v ní rozhodly vybudovat vlastní vývojovou centrálu.

 

Výsledkem kritického stavu je praktické srovnání mezd v celé východní Evropě. Rozdíly v odměnách českých vývojářů a západoevropských kolegů se výrazně zmenšují. "Mzdy některých vývojářů v ČR leckdy přeskočí i mzdy specialistů v Německu," prozrazuje Petr Kapitán provozující pracovní portály. To je pro české vývojáře jednoznačně dobrá zpráva. Ostatně neexistuje jediný důvod, proč by zkušený "ajťák" v tak propojeném odvětví, jako je vývoj softwarových aplikací, měl vydělávat méně než v západních zemích.

 

V ČR jsou kvalitní IT specialisté, které chtějí okamžitě zaměstnat ty nejatraktivnější firmy a startupy. "Jsme přesvědčeni o tom, že špičkový vývojář by měl dostávat také špičkovou odměnu. A my děláme maximum pro to, aby tomu tak skutečně bylo," doplňuje Petr Kapitán.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality