Hlavní navigace

Česká pobočka Western Union rozšiřuje řadu finančních produktů pro řízení měnových rizik

28. 1. 2016

Sdílet

Společnost Western Union Business Solutions (WUBS), poskytovatel zahraničních platebních služeb ze skupiny The Western Union Company, uvedla na český trh novou řadu nástrojů pro řízení rizika, která malým a středním podnikům usnadní podnikání.

 

Nová rozšířená řada finančních produktů pro řízení rizika je určena firmám všech velikostí, které se zabývají obchodem se zahraničními subjekty. Nové řešení pro řízení rizika, poskytované WUBS, zahrnuje zajištění kurzového rizika pomocí standardních forwardů v kombinaci s „flexibilními forwardy“, známé také jako měnové opce. Firmy tak nyní mohou po stanovenou dobu „zablokovat“ aktuální kurz a současně, v případě pozitivní změny, nakoupit měnu v dohodnutém objemu výhodnějším kurzem. Díky tomu lze mnohem efektivněji řídit riziko a zároveň využívat pozitivních změn u tržních směnných kurzů.

 

Western Union v rámci zajištění proti kurzovým změnám nabízí několik variant - Forward, Collar, Knock In, Ratio - které jsou určeny pro každý typ společnosti a míru rizika. Dle požadovaného objemu zahraničních měn lze vybrat vhodný nástroj pro ochranu proti nepříznivému vývoji na měnových trzích, který podnikům zároveň nabídne možnost profitovat z příznivých pohybů, a to zpravidla za nulové náklady. Produkty vychází z kombinace flexibilních forwardů a takzvané FX inteligence 

 

„Malé a střední podniky čelí při realizaci mezinárodních plateb mnoha obtížím, které mohou mít vliv na jejich hospodářské výsledky. Výrazné změny na měnovém trhu totiž komplikují plánování požadovaného objemu hotovosti a ohrožují obchodní marže,“ dodává Jitka Kunstová, Country Manager pro Českou republiku společnosti Western Union Business Solutions. „Zavedení flexibilních forwardů podpoří rozvoj podniků a sníží riziko spojené se zahraničními závazky a pohledávkami.“

 

WUBS prodává měnové opce v České republice prostřednictvím společnosti Western Union International Bank GmbH, organizační složka, stoprocentní dceřiné společnosti Western Union. Western Union International Bank GmbH je banka zapsaná v seznamu bank vedeném rakouským regulátorem finančního trhu (Finanzmarktaufsicht). Western Union International Bank GmbH, organizační složka, je zapsaná v seznamu bank a poboček zahraničních bank vedeném Českou národní bankou.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?