Hlavní navigace

CFO, přesvědčte šéfa, aby se zúčastnil soutěže Podnikatel roku!

20. 9. 2011

Sdílet

Nominován může být vlastník minimálně 25 % základního jmění společnosti, nebo spolumajitel veřejně obchodovatelné společnosti, který má rozhodující vliv na její fungování, a který nadále aktivně působí v jejím vedení. Soutěží se v kategoriích Podnikatel roku České republiky, Technologický podnikatel roku a Začínající podnikatel roku. I letos bude součástí projektu také soutěž Sociálně prospěšný podnikatel roku.

„Chtěla bych vyzvat úspěšné podnikatele, aby se do soutěže přihlásili. Naše země potřebuje pozitivní podnikatelské vzory, které dávají slovu podnikatel ten správný význam a jejichž prostřednictvím se zlepší názor na podnikání v České republice,“ zve k účasti v soutěži Magdalena Souček, vedoucí partnerka Ernst & Young v České republice a dodává: „Těším se, že i letos se potkáme s výjimečnými osobnostmi a poznáme jejich recept na úspěch.“

 

Zašlete vlastní nominaci nebo doporučte podnikatele do 30. listopadu 2011 

Soutěže Ernst & Young Podnikatel roku 2011 se může zúčastnit podnikatel-vlastník minimálně 25 % základního jmění společnosti, nebo spolumajitel veřejně obchodovatelné společnosti, který má rozhodující vliv na její fungování, a který nadále aktivně působí v jejím vedení. Daná společnost pak musí existovat nejméně 2 roky.

Nominovat nebo poslat tip na podnikatele do soutěže může také jeho kolega, zákazník, zaměstnanec nebo manžel(ka). Nominace budou přijímány do 30. listopadu 2011. Nominační formulář je přístupný na stránkách soutěže www.podnikatelroku.cz.

Předsedou poroty je v letošním roce Adam Walach, zakladatel společnosti WALMARK a Podnikatel roku 2010. „Během soutěže jak v Praze tak i v Monte Carlu jsme se setkali s mnoha zajímavými podnikateli a jejich příběhy. Tolik podnikatelské moudrosti a zkušeností bychom se nikde jinde nedozvěděli. Bylo to a stále je pro nás i naše podnikání hodně inspirující,“ říká předseda poroty Adam Walach, zakladatel společnosti WALMARK.

Porota se řídí mezinárodně platnými pravidly. Mezi hlavní kriteria hodnocení patří strategická orientace, globální dosah a samozřejmě finanční výsledky podniku, které jsou jasným ukazatelem zdraví a růstu firmy. Proces hodnocení je komplexní a zohledňuje kromě ekonomických dat také osobnost soutěžícího a jeho podnikatelský příběh. Porotci se tak mimo jiné zaměří na podnikatelského ducha nominovaného, jeho čestnost a poctivost či mimopodnikatelské aktivity ve společnosti nebo regionu.

 

Bojuje se o titul ve třech podkategoriích: Technologický, Začínající a Sociálně prospěšný podnikatel roku 

Do kategorie Technologický podnikatel roku se mohou přihlásit podnikatelé, jejichž společnosti technologie vytváří nebo inovativním způsobem využívají. Nominace hodnotí speciální odborná porota, které předsedá Ivan Pilný, prezident sdružení TUESDAY Business Network. 

Na ocenění Začínající podnikatel roku může být nominován podnikatel, který podniká maximálně 5 let. 

Letos již pošesté Ernst & Young a Schwabova nadace pro sociální podnikání vyhlašují také soutěž Sociálně prospěšný podnikatel roku. Sociálně prospěšní podnikatelé jsou lidé, kteří aplikují zásady podnikání tak, aby změnili svět k lepšímu. Využívají své schopnosti a znalosti v projektech, které pomáhají potřebným skupinám obyvatel, angažují se v komunitních projektech, pomáhají chudým, zaměstnávají hendikepované. Forem pomoci existuje celá řada a finanční podpora je jen jednou z těchto možností. 

Jméno držitele titulu Podnikatel roku 2011 bude, spolu s vítězi v dalších kategoriích, vyhlášeno 15. února 2011. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2012 v Monte Carlu. 

Partnery soutěže jsou společnosti GfK Czech, Raiffeisenbank a Glisco. Soutěž podporují agentura CzechInvest, sdružení TUESDAY Business Network, Czech Venture Capital Association a US Business School Praha. 

 

O soutěži Podnikatel roku

Soutěž Podnikatel roku Ernst & Young představuje nejprestižnější ocenění podnikatelů na celém světě. Jedinečným způsobem podporuje podnikatelský duch, tím, že oceňuje přínos podnikatelů, kteří inspirují ostatní svojí vizí, vedoucím postavením a dosaženými výsledky. Jako první a jediné skutečně celosvětové ocenění svého druhu oslavuje soutěž Podnikatel roku Ernst & Young ty podnikatele, kteří stojí v čele úspěšných, rostoucích a dynamických společností a dále je budují. Ernst & Young podnikatele oceňuje prostřednictvím regionálních, národních i celosvětových soutěží ve více než 140 městech v 50 zemích světa.

 

Zdroj: Ernst & Young

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?