Hlavní navigace

Cloudové mobilní platby: HCE zavede přes 30 bank

18. 3. 2015

Sdílet

Společnost Visa Europe společně s několika členskými bankami své asociace předvedla na Světovém mobilním kongresu několik aplikací pro mobilní platby. Vůbec poprvé byla tato služba představena veřejně pro několik nových zemí, kde banky aktuálně uvádějí do provozu aplikace pro bezkontaktní mobilní platby postavené na nejnovějších verzích operačního systému Android a jeho funkci Host Card Emulation (HCE). Tato technologie umožňuje platby bez využití dalšího bezpečnostního elementu prostřednictvím emulované platební karty.

 

Technologie HCE slouží bankám jako základ, na němž mohou vyvíjet a uvádět do provozu své vlastní aplikace pro mobilní platby určené zákazníkům, kteří disponují chytrými telefony s operačním systémem Android a s bezdrátovou technologií NFC (Near Field Communication). Ta funguje jako radiový přenos dat na krátkou vzdálenost umožňující jednoduchou a bezpečnou obousměrnou komunikaci mezi elektronickými zařízeními. V současnosti je v provozu již sedm projektů v pěti zemích (Polsko, Španělsko, Turecko, Itálie  a Slovensko), přičemž dalších více než 30 bank ohlásilo, že své aplikace „Visa Cloud-Based Payment” v Google Play spustí do konce roku 2015.

 

„Implementace mobilních bezkontaktních plateb je díky specifikacím Visa Cloud Based Payments pro retailové banky velice jednoduchá. Mohou rychle a snadno reagovat na poptávku po bezpečném bezkontaktním placení ze strany zákazníků, kteří využívají chytré telefony. Zájem vidíme i v České republice, kde službu plánuje spustit několik významných tuzemských bank ještě v tomto roce. Celkový počet evropských bank, které se rozhodly mobilní bezkontaktní platby zavést do konce roku 2015, potvrzuje, že tento rok bude z pohledu mobilních plateb zlomový,“ uvádí David Brendl, manažer pro inovace společnosti Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?