Hlavní navigace

Credit Matters Symposium mj. o eurolegislativě Late Payment Directive

21. 11. 2012

Sdílet

Dvanáct mluvčích, z České republiky i zahraničí, tematicky pokrylo současnou situaci v credit managementu, nejnovější technologické trendy (e-billing) a právní regulace. Konference se zúčastnilo 70 zástupců českých i nadnárodních firem a se svými příspěvky vystoupili čeští i evropští lídři oboru, například Glen Bullivant (prezident Federation of European Credit Managers Associations – FECMA).

Luděk Niedermayer (Deloitte) zahájil konferenci detailní analýzou ekonomiky EU a ČR, Dieter Suehofen (MD Credireform CZ) ve svém příspěvku zhodnotil termíny plateb a příbuzné statistiky v českém prostředí a jejich vliv na kondici českých firem. Vladimír Gazárek z Asociace inkasních agentur hovořil o legislativě vztahující se k práci inkasních agentur a současně se dotknul také ožehavého tématu nedostatečného vzdělání ve finanční oblasti napříč celou českou společností. Philip King (CEO UK Institute of Credit Management) představil evropskou legislativu Late Payment Directive, jejíž implementace čeká Českou republiku v brzké době. O best practices v oboru promluvili například Chris Sanders z UKICM, Jacques Vincken z Shellu a Brian Morgan z Veolie. Všechny příspěvky se ve větší či menší míře dotýkaly nutnosti odborného školení a posilování kreditních týmů společností.

Organizátoři z CZICM plánují další ročník: „Na příští rok plánujeme nejméně dvě velké konference v České republice a na Slovensku, které doprovodí pravidelná série regionálních roadshow a školení,“ říká Mark Harrison z CZICM.

 

Více informací o nadcházejících akcích bude zveřejněno zde

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?