Hlavní navigace

Dagmar Kuchtová novou generální ředitelkou Svazu průmyslu a dopravy

2. 10. 2014

Sdílet

O tom, že se nástupkyní Zdeňka Lišky stane Dagmar Kuchtová, rozhodlo na svém červnovém zasedání představenstvo SP ČR poté, co prošla ve dvoukolovém výběrovém řízení. Funkci začala od svého předchůdce přebírat od počátku srpna. Také s novou generální ředitelkou bude SP ČR pokračovat v upevňování svého postavení lídra v prosazování zájmů zaměstnavatelů a podnikatelů.

 

Posílit hlas českého průmyslu v Bruselu

Mezi hlavní úkoly nové generální ředitelky bude patřit zejména zkvalitnění „klientského“ servisu pro členy SP ČR zahrnujícího 28 svazů a asociací a více než 122 individuálních členských firem. „Výraznější klientský přístup vůči našim členům je pro nás jednou z priorit,“ uvedla Dagmar Kuchtová. Jejím záměrem je zvýšit vliv SP ČR v regionech a získávat ve spolupráci s oborovými členskými svazy a asociacemi nové členy. Její snahou bude i výrazněji posílit hlas českého průmyslu v Bruselu. Prioritou bude i zvýšení povědomí o SP ČR mezi odborníky.

„V příštím roce budeme slavit čtvrtstoletí existence, budeme bilancovat, ale zejména diskutovat o jeho dalším směrování. Již nyní je ale zřejmé, že musíme dále posílit odbornou kapacitu našeho sekretariátu, abychom účinněji mohli prosazování naše zájmy v legislativě a v dalších oblastech. Zapracovat musíme na zlepšení vnímání Svazu, získat pro něj chceme další osobnosti byznysu. Posílit chceme jeho hlas v Bruselu a v regionech,“ shrnula své záměry Dagmar Kuchtová.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?