Hlavní navigace

Equity Solutions vstoupila do oblasti private equity: úklidové společnosti HPF CLEAN pomůže v její další expanzi

7. 2. 2013

Sdílet

Cílem investice je využít potenciálu úklidové firmy HPF CLEAN k jejímu dalšímu rozvoji nejen na území celé České republiky, ale i do sousedních zemí jako je Slovensko a Polsko.

Pro společnost Equity Solutions, která se zabývá především poradenstvím v oblasti fondů soukromého a rozvojového kapitálu a rizikových aktiv, představuje kapitálový vstup do HPF CLEAN úspěšný začátek v oblasti private equity. „Tato transakce je naší první větší investicí. HPF CLEAN vnímáme jako profesionálně řízenou firmu, která má díky svým kvalitním službám a širokému zaměření potenciál dále se rozvíjet nejen v rámci České republiky, ale výhledově i na území Polska a Slovenska. Naše role nespočívá v pouhém poskytnutí rozvojového kapitálu, ale zejména ve střednědobém partnerství, kdy kromě financí chceme pomoci i našimi mnohaletými zkušenostmi s rozvojem a řízením firem z různých oborů,“ říká Jiří Zajíc, partner ve společnosti Equity Solutions se specializací na projekty private equity.

 

Od údržby zeleně po správu budov

Společnost HPF CLEAN je významným poskytovatelem komplexních úklidových a dalších podpůrných služeb nejen pro průmyslové provozy, ale také kanceláře, správní budovy, školy, nemocnice, obchody, banky nebo hotely. Kromě úklidu se zabývá i celou řadou dalších činností –

od údržby zeleně přes bezpečnostní služby až po správu budov. Společnost působí v rámci celé České republiky, s důrazem na území Moravskoslezského kraje. Ten představuje velmi strategickou oblast z hlediska koncentrace průmyslových provozů i vzhledem k plánované expanzi do příhraničních průmyslových oblastí Žiliny, Pováží či Slezska. HPF CLEAN v současné době zaměstnává, včetně své dceřiné společnosti ESSAT CZ, kolem 600 lidí.

„Bez silného partnera bychom nebyli schopni posílit naši pozici v rámci České republiky a rozšířit působnost i do sousedních zemí. Vstupem Equity Solutions jsme nastartovali novou etapu, pro jejíž úspěch je klíčové, že jsme nalezli partnera, který sdílí naše vize o budoucím směřování společnosti. Věřím proto, že plánované změny pozitivně pocítí i naši zákazníci,“ uvádí Jiří Fukala, jednatel společnosti HPF CLEAN.

 


 

 

 

 

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?