Hlavní navigace

Evropský vozový park KBC Autolease čítá 50 tisíc vozidel

7. 1. 2011

Sdílet

Jak bylo včera zveřejněno, celkový vozový park společnosti KBC Autolease v Evropě dosáhl koncem roku 2010 poprvé v historii počtu 50 tisíc vozidel, k nimž společnost poskytuje služby v oblasti „full-service“ leasingu a správy. Za každoročním rychlým růstem vozového parku stojí východoevropské země Česká republika, Slovensko, Maďarsko a Polsko. Součástí skupiny KBC Autolease je i společnost ČSOB Leasing, jež nabízí v ČR produkty pro financování a správu vozových parků pod obchodní značkou ČSOB Autolease.

Poté, co skupina KBC Group koupila několik středoevropských a východoevropských bank, začala společnost KBC Autolease nabízet v tomto regionu služby v oblasti „full-service“ leasingu a správy vozových parků prostřednictvím různých přidružených společností skupiny KBC Lease Group. KBC Autolease Belgium se dělí o cenné odborné znalosti a zkušenosti, které shromáždila jako dlouholetá jednička na trhu v tomto odvětví. V současnosti KBC Autolease působí v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku. Navzdory skutečnosti, že všeobecná hospodářská krize utlumila počáteční prudký rozmach na těchto slibných, nově se rozvíjejících trzích, překonává zde tempo růstu v oblasti leasingu pro vozové parky poněkud stagnující západoevropský trh.

 

Pozdvižení na zelené louce 

Údaje o evropské produkci společnosti KBC Autolease za prvních deset měsíců roku 2010 svědčí o tom, že důvěra v ekonomickou situaci se pomalu, ale jistě vrací zpět. Ke konci října 2010 měla KBC Autolease na svém kontě v Evropě celkem 13 468 objednávek, což je o 12 % více, než bylo plánováno. V České republice se klientské portfolio rozrostlo o řadu nadnárodních firem, což je do značné míry výrazem toho, jak tito klienti oceňují pružné a zákaznicky orientované služby KBC Autolease. V Maďarsku se společnosti podařilo získat velkou státní zakázku. Slovensko výrazně překonalo veškerá očekávání. Necelé dva roky po zahájení provozu na „zelené louce“ v Polsku se rovněž daří dosahovat slušných výsledků. Celkově evropský vozový park KBC Autolease překonal ke konci roku 2010 poprvé hranici 50 tisíc vozidel, což znamená nárůst o 6,8 % za jediný rok.

 

Tanec procent 

„Společnost ČSOB Leasing jako přední poskytovatel leasingového financování na českém trhu zná velmi dobře domácí trh a navíc je schopna obohatit svou nabídku i evropským know-how KBC Autolease. To se odráží i na úspěšnosti našeho operativního leasingu ČSOB Autolease, zejména v poptávkových řízeních nejvýznamnějších regionálních společností jako je například Tesco Stores, Provident Financial a dalších, která často realizujeme ve spolupráci s ČSOB Leasing na Slovensku. Potenciálu operativního leasingu nejen pro velké firmy věříme a chceme se mu nadále věnovat. A není náhodou, že za produkty full service leasingu získala naše firma i řadu ocenění,“ komentuje důvody úspěchu společnosti ČSOB Leasing manažer týmu Full service leasing Josef Bratršovský.

ČSOB Leasing, člen skupiny KBC Autolease, nabízí pod obchodní značkou ČSOB Autolease kompletní řadu produktů a služeb: full service leasing, fleet management, operativní leasing bez služeb i leaseback. Kvalita služeb je certifikována normou ISO 9001:2008.

Za 1. až 3. čtvrtletí loňského roku zaznamenal trh operativního leasingu mírný pokles (-0,7 %), obchody ČSOB Leasing realizované v rámci produktů ČSOB Autolease naopak meziročně vzrostly o 6 %. Podle posledních údajů (za 1. až 3. čtvrtletí 2010 ) má ČSOB Autolease podíl na trhu přes 7 %.

 

Zdroj: ČSOB Leasing

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?