Hlavní navigace

Finančním ředitelem společnosti TATRA TRUCKS se stal Radek Strouhal

15. 10. 2013

Sdílet

„Děkuji Radimu Valasovi za práci, kterou pro Tatru vykonal v nejtěžším období její dosavadní existence. Významně se podílel na tom, že Tatra přes všechny problémy zůstala fungujícím podnikem a přispěl k hladkému průběhu přechodu kopřivnického podniku pod nové vlastníky,“ uvádí Radek Strouhal a dodává: „Vzhledem k tomu, že jsem s Radimem Valasem od svého příchodu do představenstva TATRA TRUCKS úzce spolupracoval, je plně zachována kontinuita finančního řízení.“

Radek Strouhal zároveň opouští pozici finančního ředitele skupiny PROMET GROUP, kde působil již před svým nástupem do TATRA TRUCKS. Nahradí ho dlouholetá spolupracovnice a ředitelka treasury oddělení PROMET GROUP Eva Manderlová, která je zárukou kontinuity a stability finančního řízení skupiny PROMET GROUP.

Radim Valas uvádí: „Práce pro Tatru pro mě jako krizového manažéra byla obrovskou zkušeností a jsem rád, že odcházím v situaci, kdy se podnik pod novými vlastníky zvedá.“ Radim Valas přechází z Tatry na jiný projekt v oblasti krizového řízení.

 

O Radimu Valasovi

Radim Valas se před příchodem do managementu Tatry Kopřivnice v září 2010 podílel jako krizový manažer na několika restrukturalizačních projektech, mimo jiné i na restrukturalizaci a reorganizaci Kordárny ve Velké nad Veličkou. Do Tatry Kopřivnice nastoupil v pozici finančního ředitele odpovědného za finanční řízení společnosti a později i za řízení nákupu, lidských zdrojů, IT a majetku. V době, kdy Tatra Kopřivnice procházela nelehkým obdobím exekučního řízení, byl členem úzkého krizového managementu a podílel se významně na udržení chodu firmy a jejím operativním řízení. 

 

O Radku Strouhalovi

Radek zahájil svou kariéru ve skupině PROMET GROUP a. s. před 7 lety a postupně se vypracoval až do pozice finančního ředitele. V roce 2011 byl nominován mezi TOP 10 finančních ředitelů roku. V rámci skupiny PROMET GROUP se intenzivně podílel na akvizicích skupiny, např. akvizici společnosti KOFING a. s. v roce 2009 nebo akvizici společnosti Tawesco s. r. o. v roce 2011.

Poslední velkou akviziční akcí byla koupě podniku Tatra v Kopřivnici, na níž se podílí společnost PROMET GROUP podnikatele Reného Matery se skupinou firem podnikatele Jaroslava Strnada. Radek Strouhal byl od počátku tohoto projektu členem úzkého týmu odborníků, kteří pracovali a dále pracují na znovuzrození podniku Tatra Kopřivnice.

 

O TATRA TRUCKS

TATRA TRUCKS a. s. se stala vlastníkem podniku Tatra Kopřivnice na základě jeho koupě v dražbě konané v březnu 2013. K dražbě podniku došlo v důsledku dlouhodobé neschopnosti bývalého vlastníka, společnosti TATRA a. s., plnit své závazky. TATRA TRUCKS je vlastněná českými podnikateli Jaroslavem Strnadem a René Materou. Za tři měsíce od změny vlastníka se podnik dostal zpět do černých čísel, když vykázal provozní zisk téměř 84 milionů korun při celkovém obratu více než 762 milionů korun. Novému managementu se daří postupně získávat zpět důvěru bank, subdodavatelů i zákazníků a podnik pod jeho vedením směřuje k naplnění cíle pro letošní rok vyrobit přes 800 vozidel, což je stoprocentní nárůst oproti roku 2012.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?