Hlavní navigace

Florentinum: o získání nájmu se už firmy perou

23. 5. 2013

Sdílet

Noví nájemci si dohromady pronajmou 5 500 m2 kanceláří. Vedle tuzemských společností se tak Florentinum stává hlavním sídlem zastoupení významných nadnárodních firem v České republice. Podepsáním nových smluv se celková obsazenost kancelářských ploch Florentina zvýšila na 55 %, dalších 5 % očekávaných nájmů je dohodnutých na obchodní úrovni.

 

Silvestr už se bude slavit pod střechou 

Projekt Florentinum je nyní ve fázi výstavby s plánovaným dokončením na konci letošního roku. První nájemci se nastěhují do Florentina v lednu 2014. Mezi již dříve oznámené nájemce administrativních prostor Florentina patří například Ernst & Young a právní kancelář Havel Holásek & Partners, realitní poradci z DTZ nebo centrály lékáren Dr. Max a Fortuny.  

„Jsme velmi rádi, že můžeme být součástí tohoto moderního a kvalitního projektu, který je zajímavý svou polohou i architektonickým řešením. Chceme vytvořit příjemné prostředí pro zaměstnance a zároveň atraktivní místo pro setkávání s klienty a obchodními partnery,“ uvedla Jiřina Nepalová, ředitelka RENOMIA, a. s.

 

Koho přivedla k návratu nostalgie...

“K rozhodnutí využít projekt Florentinum nás přivedlo hned několik důvodů – lokalita, kvalita a orientace na životní prostředí, nájemní podmínky a k tomu navíc i načasování, které navazuje na naše dlouhodobé záměry v reorganizaci skupiny Veolia Environnement v ČR. Do jisté míry také trochu nostalgie, protože jsme několik let měli kanceláře v budově, která ustoupila výstavbě moderního Florentina”, řekl Petr Slezák, HR director Veolia Voda - CE Europe 

„Vedle nových nájemních smluv nás těší i důvěra a zájem investorů o Florentinum, což dokládá úspěch při emisi dluhopisů. I z toho důvodu plánujeme společně s Privatbankou novou emisi pro veřejnost, která by měla být zahájena na konci května,“ řekl Petr Palička, projektový ředitel Penta Investments.

 

Projekt Florentinum představuje:

* 49 tisíc m2 hrubé plochy kanceláří na 9 podlažích – s naprostou efektivitou a flexibilitou dělení jednotlivých dispozic,

* doplňkové obchodní plochy na 7,5 tisících m2 s komplexní skladbou služeb pro každodenní život (supermarket, drogerie, lékárna, restaurace, dětské centrum, kavárny, klientská centra, show roomy).

 

Klíčové benefity projektu: 

* vznikne nové náměstí – piazza – veřejný prostor o ploše 3000 m2,

* rekultivace historické Desfourské zahrady – nový veřejný prostor o ploše 2000 m2,

* Florentinum kromě administrativních prostor vytváří i příjemné multifunkční centrum, které nabídne například firemní školku přímo v budově, možnost ubytování v bezprostřední blízkosti v nově otevřeném hotelu Motel One a celou řadu doplňkových služeb,

* Projekt získal předcertifikaci LEED Gold a jeho architektem je společnost Cigler Marani Architects

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?