Hlavní navigace

Golden Gate CZ prodala za devět měsíců zlato a stříbro za 1,1 miliardy

28. 11. 2017

Sdílet

Celkem společnost prodala za třetí čtvrtletí 803 kilogramů investičního zlata a přes pět tun investičního stříbra, oproti loňsku prodej zlata vzrostl o 49 procent a stříbra o 39 procent. Celkem Golden Gate CZ za šest let fungování prodala již 4,6 tun investičního zlata a 28,2 tuny investičního stříbra za 5,3 miliardy korun.

Objem cílových částek spořících smluv k říjnu 2017 dosáhl 9,6 miliardy korun, což je od začátku roku nárůst o více než dvě miliardy korun.

Spoření do zlata je v současnosti trendem, který lze přirovnat k začátkům stavebního spoření. Spořicí programy do zlata a stříbra začínají už od 500 Kč za měsíc, lidé si však loni spořili průměrně 1500 Kč měsíčně. Dalším produktem, který firma nabízí, je platina. Jejích 100 g je levnější než 100 g zlata. Cena platiny pro českého investora meziročně poklesla v korunách o více než deset procent. Stogramový slitek platiny přijde na zhruba 90 tisíc korun. Platina představuje komoditu pro náročnější investory, těžko se těží a slouží jako doplnění portfolia.

„V prosinci očekáváme výraznou korekci ceny zlata z důvodu posilování koruny a zvyšování sazeb jak ze strany amerického Fedu, tak ČNB. Investorům se naskytne možnost koupit zlato za nižší cenu, což se minimálně v následujících měsících už nebude opakovat,“ říká předseda představenstva Golden Gate CZ Vladimír Brůna.

Cena zlata je momentálně na dvouletých minimech, unce (31,103 gramů) se nyní ohybuje okolo 1285 dolarů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?