Hlavní navigace

Helios: informační systémy napříště jednotně pod staronovou značkou

30. 3. 2011

Sdílet

Před necelými dvěma lety přistoupily ke spojení dvě významné softwarové společnosti – česká LCS International a slovenský Datalock. Tím vznikla silná nadnárodní společnost, Asseco Solutions. Obě původní společnosti byly producenty úspěšných aplikací, nejen pro podniky všech velikostí a oblastí podnikání, ale i pro veřejnou správu. Tyto produkty byly zachovány a nadále obchodovány i podporovány. Nyní, po dvou letech, přistoupila společnost Asseco Solutions k sjednocení jejich názvů pod jedinou značku Helios.

Všechny produkty společnosti Asseco Solutions tak budou nazývány jednotně Helios a rozděleny na produktové řady navazující označeními na jejich předchůdce.

Členové česko-slovenského představenstva Asseco Solutions, odpovědní za produkty Helios, zprava doleva: Jiří Hub ( obchod a marketing), Peter Lang (předseda představenstva a generální ředitel Asseco Solutions SR, řízení produktů), Martina Mošková (finance), Stanislav Sýkora (místopředseda představenstva a generální ředitel Asseco Solutions ČR), Radoslav Balvan (vývoj).„Jsme hrdi na to, že udáváme trendy v oblasti vývoje systémů ERP. Nová budoucnost systémů Helios nespočívá jen ve změně názvu. Jejím mottem je zejména technologický náskok a respektování nejmodernějších vývojových trendů,“ říká Peter Lang, předseda představenstva Asseco Solutions a generální ředitel Asseco Solutions SR.

„Klíčový je vývoj plně outsourcovatelných aplikací typu cloudu. Už v současnosti je na trhu první modul, který byl realizován podle této koncepce: PersOn. Ten zákazníkům systémů Helios pro střední a velké firmy poskytuje úplně nové možnosti přístupu zpracování personálních a mzdových informací.“

Stanislav Sýkora, místopředseda představenstva Asseco Solutions a generální ředitel Asseco Solutions ČR (o jeho pozdějších aktivitách informujeme zde), dodává: „Stěžejní pro naše další směřování jsou nejmodernější technologie. S jejich využitím nyní intenzivně pracujeme na vývoji zcela nového produktu pro segment SME. První výsledek chceme představit do dvou let. Další kroky pak budou směřovat k vytvoření plně cloudového typu produktu, protože budoucnost informačních systémů spočívá, podle našeho přesvědčení, v online aplikacích.“

 

Zdroj: Asseco Solutions

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?