Hlavní navigace

Hologramy s rozlišením přes 5 milionů DPI

31. 10. 2017

Sdílet

Společnost Optaglio překonala při výrobě bezpečnostních hologramů hranici rozlišení 5 milionů DPI. Posunula tak ochranu proti padělání na úplně novou úroveň. Výrobci osobních průkazů tak mohou získat technologický náskok, který s vysokou pravděpodobností vydrží více než požadovaných 10 let.

„Tento úspěch je podložen dlouhým výzkumem. Zúžit proud elektronů tak, abyste dosáhli dostatečně jemného rozlišení, to je ještě relativně snadné. Vedle toho ale musíte vyřešit řadu zdánlivých detailů, jako např. eliminovat vliv tzv. proximity efektu,“ uvádí senior manažer vývojového centra Tomáš Karenský. „Tento technologický posun nám umožní umisťovat do hologoramů úplně nové vizuální efekty. Podtrhuje to význam grafického designu, který musí navržen tak, aby beze zbytku využil možnosti technologie. Že právě to je naše další silná stránka, o tom svědčí několik mezinárodních ocenění za grafiku.“

Společnost Optaglio vytváří hologramy technologií elektronové litografie, která nepracuje s laserem (jak to bývá u hologramů obvyklé), ale s proudem elektronů. Díky tomu není omezena vlnovou délkou světla a může dosahovat nesrovanelně jemnějšího rozlišení.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?