Hlavní navigace

Kiwi.com získalo mezinárodní treasury ocenění za řešení globálních platebních transakcí

28. 2. 2018

Sdílet

Kiwi.com, globální online vyhledávač a prodejce letenek, byl oceněn za svůj originální přístup ke globálním platebním transakcím i křížovým měnovým tokům. Společnost od svého založení v roce 2012 exponenciálně rostla, což si vyžádalo kompletní přezkoumání jejích finančních operací, které musí odpovídat tempu růstu i zajistit jeho udržitelnost. Jednou z výzev bylo řešení globálních platebních transakcí, přičemž bezproblémové zákaznické platby na Kiwi.com byly klíčové pro růst vzájemné spokojenosti. Společnost Kiwi.com si pro přezkoumání svých finančních procesů a systémů vybrala Citibank, se kterou našla řešení vyhovující svým současným i budoucím potřebám. Tato koncepce získala prestižní cenu TMI Award za řešení globálních platebních transakcí (Global Payments and Collections Solution).

 

Koncepce je založena na CitiFX Instant FX, nástroji poskytujícím streaming a garantované měnové kurzy. Toto řešení umožňuje Kiwi.com nabízet zákazníkům ceny v lokální měně a současně efektivně řídit kurzové riziko a urychlovat platby. Díky využití účtů virtuálních platebních karet může Kiwi.com navíc zafixovat marže a zvýšit efektivitu a kontrolu nad dodavatelskými platbami. S přibývajícím počtem digitálních obchodních příležitostí, z nichž je řada řízena mezinárodně, se hodnota efektivních řešení platebních transakcí s integrovanou schopností kurzového rizika bude i nadále zvyšovat.

Juraj Strieženec, CFO společnosti Kiwi.com, vysvětluje: „Toto globální plně automatizované cash management řešení bylo vytvořeno tak, abychom mohli přijímat platby ve více než dvaceti měnách na jeden účet při plné kontrole zahraničních měnových kurzů. Naši zákazníci nyní díky tomuto řešení získávají ještě výhodnější ceny letenek a nejsou závislí na neustále se měnících kurzech měn, které poskytují tradiční bankovní technologie, zpracovatelé plateb a karetní schémata.“

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality