Hlavní navigace

Konica Minolta kupuje sto procent akcií firmy Robinco

4. 12. 2011

Sdílet

Společnost Robinco CS s padesáti zaměstnanci a ročním obratem okolo 100 milionů korun funguje na českém trhu od roku 1993. Soustředí se na prodej a servis digitálních multifunkčních strojů a tiskáren značky Develop, Konica Minolta, Xerox nebo OKI, tiskových strojů RISO a strojů pro zpracování korespondence Pitney Bowes.

 

Na snímku výše: Roy P. Schneider, the corporate director of Robinco CS (vlevo) a Tomáš Bednář, generální ředitel Konica Minolta Business

 

„Po vzájemné dohodě s majiteli společnosti Robinco jsme se rozhodli koupit kompletní balík akcií firmy. Chceme využít obchodního potenciálu a zkušeností Robinca například s oblastí frankovacích strojů, my naopak můžeme poskytnout komplexní portfolio tiskových a dokumentových řešení, technologické know-how a zázemí silné firmy. Akvizice nám také umožní spojit síly a být úspěšnější u zákazníků, kde jsme dosud vystupovali samostatně v konkurenčním prostředí,“ vysvětlil hlavní důvody akvizice Tomáš Bednář, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech. 

„Robinco je dlouholetým partnerem globálních výrobců kancelářské techniky, které zdobí především spolehlivost, dlouhá životnost a nízké provozní náklady. Konica Minolta vždy patřila mezi nejvýznamnější značky v našem portfoliu, navíc nám byla blízká svou filozofií. Teď bylo čas firmu posunout dál a jsme přesvědčeni, že pro tento růst jsou pod křídly silné společnosti ideální podmínky,“ říká Josef Měrka, generální ředitel společnosti Robinco CS.

 

 

Zdroj: Konica Minolta Business Solutions Czech

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?