Hlavní navigace

Která česká radnice je nejchytřejší?

27. 6. 2017

Sdílet

Akce má za cíl zviditelnit a především ocenit zavádění moderních technologií do každodenního provozu municipalit. Organizátoři věří, že nápadité a originální projekty se stanou také inspirací pro ostatní.

„Je skvělé, že největší zájem vzbuzuje kategorii e-Úřad,“ říká Pavel Kysilka, zakladatel a předseda představenstva 6D Academy a předseda odborné poroty soutěže Chytrá radnice. 


Soutěž Chytrá radnice je největší svého druhu v Česku. Zahájena byla v březnu a pro velký zájem se uzávěrka přihlášek posunula až na konec června. Během prázdnin odborná porota složená ze zástupců organizátorů a odborníků z akademické sféry posoudí jednotlivé projekty a vítěze budeme znát na podzim. Soutěžní kategorie byly nastaveny tak, aby obsáhly fungování měst a obcí v celé jeho rozmanitosti. Kategorii Životní prostředí zaplnily především projekty zaměřené na odpadové hospodářství, Veřejná či Individuální hromadná doprava řeší parkování, alternativní způsoby placení jízdného nebo sledování hustoty provozu. Energetika přináší originální systémy veřejného osvětlení a další úsporná opatření, e-Úřad se zabývá hlavně komunikací. Další tři kategorie jsou průřezové, takže dobré nápady rozhodně nezapadnou.

 

Zájemci se stále mohou hlásit do soutěže prostřednictvím stránky www.chytra-radnice.cz. Účast je zcela bezplatná, je možné zaslat i několik projektů – po jednom do každé z vypsaných kategorií a přihlášky lze následně ještě doplňovat či upravovat.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?