Hlavní navigace

Mezinárodní konference Perspektivy eurozóny

4. 11. 2012

Sdílet

Konference European Governance–Corporate Governance se konala v pátek 26. října v Praze v prostorách České spořitelny v Rytířské ulici. Letošní 10. ročník proběhl pod záštitou místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí České republiky Karla Schwarzenberga.

Dopolední blok byl věnován aktuálnímu tématu "Perspektivy eurozóny". Své názory na možné scénáře přednesli guvernér České národní banky (ČNB) Miroslav Singer, profesor ekonomie a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) Michal Mejstřík a ekonom a stínový ministr financí za ČSSD Jan Mládek. Nezvyklým úhlem pohledu na danosti podnikatelského prostředí v EU v realitním byznyse zaujal přítomné předseda představenstva společnosti Sekyra Group Luděk Sekyra.

Odpolední program s názvem Kultivace české společnosti se ukázal jako neméně aktuální. Na toto téma pohovořila politoložka a profesorka Vladimíra Dvořáková, Eva Kyzourová z odboru Boje proti korupci Úřadu vlády a Tomáš Kafka z Ernst&Young. Konference se těšila velkému zájmu, o čemž svědčila i skutečnost, že sál zůstal plný do pozdního odpoledne.  

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?