Hlavní navigace

Mid Europa Partners prodala skupinu Alpha Medical

13. 2. 2017

Sdílet

Mid Europa Partners oznámila, že uzavřela dohodu o prodeji 

Obchodní transakce je v souladu s nařízením místních orgánů pro hospodářskou soutěž a její finální uzavření se předpokládá v období druhého čtvrtletí 2017. Jedná se o nejvýznamnější finanční transakci ve zdravotnictví v rámci střední Evropy od roku 2008. Současně jde o nejdůležitější „private equity exit“ na českém a slovenském trhu od roku 2014, kdy Mid Europa prodala svůj podíl v T-Mobile ČR.

V průběhu roku 2016 provedla Alpha více než 55 milionů laboratorních testů a navýšila počet kvalifikovaných zaměstnanců o více než 550 na konečný počet přesahujících 1 550.

 

Viktoria Habanova, ředitelka pro transformace Mid Europa, která dohlížela nad realizací obchodní transakce, uvedla: „Mid Europa bude i nadále usilovat o spolupráci se špičkovými manažerskými týmy a majiteli podniků v České a Slovenské republice. Naše pozitivní zkušenosti ze spolupráce s firmami jako Karneval ČRa, Walmark a Alpha ilustrují naše zájmy na českém a slovenském trhu, kde jsme za posledních 10 let investovali přes 1 miliardu EUR.“

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality