Hlavní navigace

Osobností maloobchodu roku 2010 se stal včera Petr Vyhnálek

24. 3. 2011

Sdílet

 Vítěz byl určen přímo během slavnostního gala večera formou hlasování hostů přítomných v sále. Generálními partnery soutěže o nejlepšího obchodníka jsou GE Money Bank a věrnostní program bene+. 

O nominacích na titul Osobnost maloobchodu rozhodovala odborná porota složená ze zástupců GE Money Bank a Českého a slovenského odborného nakladatelství, partnera ocenění. Porota dopředu vybrala pět osobností z oblasti maloobchodu. Mezi těmito nominovanými obchodníky vybrali hosté vítěze této kategorie přímo v sále během slavnostního gala večera. Osobností maloobchodu se stal Petr Vyhnálek, jednatel hypermarketového obchodního řetězce Globus.

Nominováni byli:

Philip James Clarke, generální ředitel Tesco Stores Česká republika

Petr Hendrych, ředitel a spolumajitel pietro filipi

Zdeněk Juračka, předseda představenstva nákupních družstevních aliancí COOP Centrum, předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu České republiky

Anna Motlíková, ředitelka společnosti Steilmann

Petr Vyhnálek, jednatel hypermarketového obchodního řetězce Globus

 

Petr VyhnálekPři nominaci Petra Vyhnálka ocenila porota zpracovávání a nabídku čerstvých masných a pekárenských výrobků v každém z hypermarketů Globus. Petr Vyhnálek je navíc nejvýraznějším obhájcem a neformálním mluvčím obchodních řetězců. Patří k nejvýznamnějším kritikům zákona o tržní síle, který má být kvůli svým nedostatkům letos zrušen.

Odbornou porotu tvořil Štefan Weber, šéfredaktor měsíčníku Moderní obchod, Petra Švecová, šéfredaktorka magazínu Textil Journal, Vladimír Plachý, jednatel a generální ředitel Českého a slovenského odborného nakladatelství, Josef Jehlík, Business Development Manager, GE Money Bank a Roman Frkous, ředitel komunikace GE Money Bank. „Rozhodování o titulu Osobnost maloobchodu bylo napínavé až do poslední chvíle. Trofej pro Osobnost maloobchodu roku 2010 si odnesl Petr Vyhnálek. Právem mu tento titul náleží, neboť se již několik let zasluhuje o rozvoj českého maloobchodu,“ říká Roman Frkous, ředitel komunikace GE Money Bank.

Porota vybírala nominované osobnosti podle celé řady parametrů. Důležitou váhu měla osobnostní kritéria, kde se porota zaměřila na manažerský přístup, řídící schopnosti, strategické myšlení, předvídavost, schopnost určovat trendy a vůdčí osobnost. Dále se posuzoval inovativní přínos v oblasti nákupu, prodeje, distribuce, marketingu či vztahu se zákazníky. Důraz byl také kladen na úspěšně realizovaný projekt/výkon v loňském roce. Pětice nominovaných osobností byla o svých nominacích informována koncem února a následně s nimi byl natočen krátký medailonek, ve kterém každý zodpověděl otázku: Co považujete za svůj největší pracovní úspěch v roce 2010? „Během slavnostního večera byly promítány všechny medailonky a hosté na gala večeru většinou hlasů zvolili Petra Vyhnálka Osobností maloobchodu, který si na pódiu převzal trofej pro vítěze,“ dodává Roman Frkous.

 

Ocenění GE Money Bank Obchodník roku je vyjádřením kvality českého maloobchodu. Nad oceněním převzal záštitu předseda vlády Petr Nečas a ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. Po sedmi úspěšných ročnících se ocenění stalo oblíbenou a respektovanou soutěží mezi samotnými obchodníky, zástupci médií a především samotnými spotřebiteli. Ocenění pomáhá veřejnosti snáze se orientovat v široké nabídce maloobchodu. Pro obchodníky je získaný titul v soutěži GE Money Bank Obchodník roku uznáním kvality jejich služeb a produktů, které mohou využít v rozvíjení další komunikace se zákazníky.

 

Zdroj: GE Money Bank

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?