Hlavní navigace

Raiffeisenbank očekává mimořádný zájem o dotace na technologie

25. 11. 2015

Sdílet

Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost byl vyhlášen Ministerstvem průmyslu a obchodu. V rámci tohoto operačního programu bude na přelomu let 2015 a 2016 vyhlášena III. výzva programu Technologie, ve které bude možné žádat o dotaci na investice do nových výrobních zařízení, strojů, nových technologií a specializovaného softwaru. Program se vztahuje na obory podnikání jako zpracovatelský průmysl, stavebnictví, ostatní těžba, zásobování vodou, velkoobchod a maloobchod, IT a telekomunikace, profesní, vědecké, technické, administrativní a podpůrné činnosti a další.

 

O dotaci mohou žádat malé a střední podniky do 250 zaměstnanců s ročním obratem do 50 milionů eur nebo celkovou účetní bilancí do 43 milionů eur (vše konsolidovaně). Míra podpory činí 45 % pro malé podniky do 50 zaměstnanců a 35 % pro střední podniky do 250 zaměstnanců. Firmy mohou získat dotaci od 1 do 30 milionů korun.

 

Dotace se proplácí zpětně až po dokončení plánovaného projektu. Podniky si tedy musí zajistit předfinancování, a to buď vlastními zdroji, nebo například prostřednictvím bankovního úvěru. „Podnikům nabízíme nejen pomoc se získáním dotace, ale také předfinancování a případně i další financování investičních projektů,“ říká produktová manažerka Raiffeisenbank Ivana Nová a dodává: „Program Technologie byl v rámci předchozího dotačního období nejúspěšnějším programem. Proto se i v tomto případě očekává, že alokace bude velmi rychle vyčerpána. Vzhledem k blížícímu se datu vyhlášení programu doporučuji přípravu nepodcenit a s projektem začít co nejdříve.“

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?