Hlavní navigace

Seznam.cz vykupuje podíly minoritních akcionářů

7. 1. 2016

Sdílet

Na mimořádné valné hromadě společnosti Seznam.cz byla včera podepsána dohoda, podle níž Seznam.cz kupuje od společností Tiger Holding Four a Miura International jejich podíl ve společnosti. Stalo se tak poté, co oba investoři odkup podílů nabídli.

 

Transakce nabyla platnosti 6. ledna 2016. Po patnácti letech tak Seznam.cz přestává mít minoritní zahraniční akcionáře.

Majoritní vlastník Ivo Lukačovič, který svůj podíl vlastní prostřednictvím společnosti Helifreak, se s investory dohodl a valná hromada včera transakci odsouhlasila. Seznam.cz tak odkupuje od zahraničních investorů třicetiprocentní minoritní podíl. „Zatímco v roce 2000 přinesl prodej minoritního podílu peníze na zrychlení technologického rozvoje, patnáct let poté ukazuje jeho zpětným odkupem Seznam.cz svoji sílu, stabilitu a nezávislost,“ komentuje odkup akcií Pavel Zima, generální ředitel Seznam.cz.

 

Společnosti Tiger Holding Four a Miura International vlastnily 30% podíl ve společnosti Seznam.cz od roku 2007. Koupily jej od investiční skupiny Lycos Europe, která zfúzovala s původním investorem společnosti Seznam.cz z roku 2000 – se švédskou Spray Ventures. K 6. lednu 2016 se majitelem tohoto minoritního podílu stává Seznam.cz. Seznam.cz tak má jednoho majoritního akcionáře, a to společnost Helifreak, vlastněnou Ivo Lukačovičem, zakladatelem Seznamu. Zbylých 30 % vlastní přímo Seznam.cz.

 

Další detaily transakce nebyly oznámeny.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality