Hlavní navigace

Škodovka je úspěšná ve fleetových prodejích

23. 6. 2016

Sdílet

Vozy Škoda se stále více zabydlují ve firemních flotilách. Během prvních pěti měsíců letošního roku fleetoví zákazníci odebrali více než 18.000 vozů, což představuje proti stejnému období loňského roku více než 30procentní nárůst.

Značce Škoda se tak na domácím trhu daří. Potvrzují to prodejní čísla, která téměř každý měsíc zaznamenávají nové rekordy. Velmi úspěšně si vede také v segmentu fleetových prodejů. Od ledna do května 2016 bylo velkoodběratelům prodáno více než 18.000 vozů, což představuje 47,9 procent z celkového počtu všech vozů prodaných na domácím trhu. I v této statistice je patrný dynamický meziroční nárůst.

 

„Vozy Škoda se těší značné popularitě mezi flotilovými zákazníky a jejich obliba rok od roku roste,“ říká vedoucí prodeje Škoda AUTO Česká republika – Miroslav Bláha. „Dodáváme naše vozy jak soukromým firmám, tak i státním a veřejným institucím. Přestože zaznamenáváme stále rostoucí prodejní čísla v absolutních hodnotách, poměr mezi fleetovými a retailovými zákazníky zůstává kolem 50 procent. To je velmi důležitý předpoklad růstu založeného na zdravých základech,“ doplňuje Miroslav Bláha. Největší zájem projevili velkoodběratelé o model Škoda Octavia, na který připadlo více než 8.000 prodaných kusů. Úspěšně si vedly také modely Fabia, Rapid a Yeti. Se zvýšením prodejů trojnásobně oproti minulému roku, dosáhl největšího nárůstu model Škoda Superb.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?