Hlavní navigace

Sodexo Zaměstnavatel roku 2011 startuje s novou metodikou

15. 3. 2011

Sdílet

Souboj zaměstnavatelů s regionálním i celostátním významem o prestižní titul Sodexo Zaměstnavatel roku 2011 odstartoval. Devátý ročník ocenění přináší zajímavé změny v metodice hodnocení. Zaměstnavatelé získají nově detailní zpětnou vazbu a možnost porovnat svou personální politiku s ostatními účastníky projektu.   

Ke změně metodiky ocenění, které je sledovaným hodnocením úrovně personální politiky českých zaměstnavatelů již od roku 2003, přistoupilo Fincentrum na základě ohlasů účastníků, kteří stáli o detailní zpětnou vazbu a o porovnání s konkurenty na trhu. Od letošního roku budou zaměstnavatelé nově hodnoceni podle metodologie prestižního institutu Saratoga, který je součástí celosvětové sítě PwC. Rozhodujícím vylepšením metodiky je orientace na širší spektrum objektivních „tvrdých“ dat, jejichž vyhodnocení přinese zúčastněným firmám hodnotnou zpětnou vazbu i vzájemné porovnání. Na zpracování výsledků dohlíží patnáctičlenná odborná porota složená z expertů trhu práce – od konzultantů, přes zástupce médií, až po odboráře. 

Účast v ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku 2011 je bezplatná. Přihlásit se mohou nejen velké firmy, ale také menší regionální zaměstnavatelé.

 

Změna je život 

„Naše zkušenosti a metodologie, kterou používáme pro měření efektivity HR, jsou podle mého názoru vhodným základem pro vyhodnocení nejlepších praxí ve sledovaných společnostech na českém trhu,“ uvedl k zapojení PwC do prestižního ocenění Branislav Hunčík, ředitel Poradenství pro lidské zdroje společnosti PwC. 

„Pro letošní ročník připravilo Fincentrum opravdu zajímavé změny. Věřím, že Zaměstnavatel roku letos upevní pozici nejrozsáhlejšího a nejrespektovanějšího hodnocení a ocenění za kvalitní personální práci. Díky změnám metodiky přinese všem účastníkům ještě více cenných informací pro rozvoj personální strategie a pro úspěšnou spolupráci se zaměstnanci,“ doplnil Pavel Hulák, ředitel divize Zaměstnanecké výhody společnosti Fincentrum, která ocenění organizuje. 

„Cílem Sodexo – Řešení pro motivaci je zlepšovat kvalitu každodenního života. Proto se rádi už třetím rokem podílíme na projektu, jehož cílem je představit a popularizovat to nejlepší, co se v rámci české personalistiky dá najít. Víme, že tak přispíváme k naplnění projektu, který je společensky přínosný a pomáhá rozvíjet moderní pojetí personální práce v Česku. Jsme ale také rádi za to, že projekt ukazuje, že personální práce není jen o mzdách a finančních odměnách. Věříme, že jak zaměstnavatelé, tak i zaměstnanci mají svá práva, na která stojí zato v době připravovaných změn upozorňovat,“ řekl Tomáš Kopřiva, marketingový ředitel Sodexo – Řešení pro motivaci. 

Také v roce 2011 vyhlásí Fincentrum společně s generálním partnerem ocenění, společností Sodexo, kromě kategorie Zaměstnavatel roku pro celorepublikového vítěze také vítěze v jednotlivých regionech České republiky (získají titul Zaměstnavatel regionu).

Vyhlášeni budou také vítězové v oborových kategoriích: 

* Cena personalistů – cena za nejlepší personální projekt, kterou zvolí sami personalisté

* Progresivní zaměstnavatel – cena pro malé a střední firmy do 500 zaměstnanců

* Zaměstnavatel bez bariér – cena za aktivity firem směrem ke zdravotně postiženým vyhlášená pod patronátem Nadace Charty 77 a Konta Bariéry

* Osobnost HR – cena pro nejrespektovanější osobnosti v oblasti personalistiky a trhu práce

* Most Desired Company – cena pro nejžádanějšího zaměstnavatele na základě průzkumu asociace AIESEC mezi studenty ekonomických a technických univerzit v ČR 

 

Generálním partnerem ocenění je společnost Sodexo, odborným partnerem je PwC Česká republika. Organizátorem a vyhlašovatelem ocenění je společnost Fincentrum. Odbornými garanty ocenění jsou AIESEC, Nadace Charty 77 a Konto Bariéry. 

Vítězi regionálních kol ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu 2011 budou vyhlášeni v průběhu měsíců dubna, května a června 2011. Celostátní kolo Sodexo Zaměstnavatel roku 2011 bude vyhlášeno v červnu 2011 v Praze. 

Více informací o projektu včetně výsledků uplynulých ročníků i letošního dotazníku pro zaměstnavatele naleznete na oficiálních stránkách www.zamestnavatelroku.cz .

 

Zdroj: Fincentrum

 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality