Hlavní navigace

Společnost QAD získala DynaSys S.A., poskytovatele služeb v oblasti plánování dodavatelského řetězce

13. 7. 2012

Sdílet

Společnost QAD Inc., jeden z největších poskytovatelů podnikového softwaru a služeb pro globální výrobní společnosti, oznámila akvizici francouzské firmy DynaSys S.A. - předního poskytovatele softwarových řešení pro plánování dodavatelského řetězce - za 6,0 mil. EUR (tzn. cca 7,5 mil. USD).

DynaSys dosáhla v roce 2011 tržeb ve výši cca 5,0 mil. eur a zaměstnává přibližně 40 zaměstnanců. QAD má v úmyslu využít tržní podíl společnosti DynaSys a dále podpořit prodeje systému n.SKEP, vlajkové lodi firmy DynaSys, zákazníkům společnosti QAD po celém světě, stejně jako dalším potenciálním zájemcům na globálním trhu plánování dodavatelského řetězce. DynaSys bude nadále fungovat jako divize společnosti QAD. QAD očekává, že díky akvizici navýší tržby již ve druhém čtvrtletí roku 2013, avšak v současné době společnost nezveřejnila žádnou aktualizaci svých finančních ukazatelů.

"Jsme velmi potěšeni, že můžeme přivítat společnost DynaSys do rodiny společnosti QAD,“ prohlásila předsedkyně představenstva a prezidentka QAD Pamela Lopker. „Jsme nadšeni z možnosti plánování dodavatelských řetězců, kterou získáváme díky integraci produktů společnosti DynaSys a jsme velice rádi, že jsme získali portfolio kvalitních zákazníků, kteří tato řešení využívají. DynaSys vyvinula unikátní sadu nástrojů v rámci systému n.SKEP, který ocení velké množství našich současných zákazníků a společností usilujících o zlepšení efektivity svých dodavatelských řetězců.“
„Ve společnosti QAD máme vizi budoucnosti, kdy každý zákazník bude schopen nazývat se „efektivní společností“ a kde každý obchodní proces poběží s maximální efektivitou, ke splnění definovaných strategických cílů,“ pokračovala paní Lopker. „Díky této akvizici se tato vize promění ve skutečnost, což bude znamenat další posílení kvality našich služeb v oblasti plánování dodavatelského řetězce. Kromě toho má DynaSys velké množství talentu, technologie a kvalitní zákaznický servis, což vidíme jako silné kulturní pouto mezi oběma organizacemi.“

Generálním manažerem divize DynaSys v rámci společnosti QAD byla jmenována Ariel Weil. „Jsme velice rádi, že jsme se stali členy rodiny QAD a věříme, že společným úsilím budeme schopni nadále poskytovat služby našim současným zákazníkům a zároveň oslovit globální trhy. Jedná se o pozitivní krok pro společnost DynaSys, QAD i pro všechny naše zákazníky,“ prohlásila paní Weil. „Spojením tržní síly společnosti QAD a strategického zaměření na rozvíjející se trhy budeme lépe schopni sloužit našim stávajícím i novým zákazníkům v dalších geografických oblastech. Těšíme se na úspěšnou budoucnost jako součást rodiny QAD, zdokonalení efektivity globálního dodavatelského řetězce a na to, že pomůžeme našim zákazníkům dosáhnout vyšší efektivity podnikání.“

DynaSys byla založena v roce 1985 a nabízí řešení pro plánování řetězců poptávek a nabídek. Zákazníky společnosti DynaSys jsou především firmy z Francie a dalších zemí Evropy. DynaSys má silný tržní podíl v oblasti maloobchodního prodeje luxusního zboží a dodává produkty pro řízení komplexních dodavatelských řetězců a řízení měnící se poptávky zákazníků. Kromě toho se DynaSys zaměřuje na oblast maloobchodního prodeje potravin a nápojů, kde je pro optimalizaci dodavatelského řetězce nutné být schopen plánovat miliony položek najednou. Zákazníky společnosti DynaSys jsou i firmy z farmaceutického, kosmetického a chemického průmyslu, které často podléhají silné regulaci.

Minerva Česká republika, jako významný implementační partner společnosti QAD pro Českou a Slovenskou republiku, bude po uvolnění produktu pro partnery v regionech pracovat na jeho lokalizaci a poté jej nabídne svým stávajícím i novým zákazníkům. „Velmi vítáme tento krok společnosti QAD. Systém n.SKEP pro plánování dodavatelského řetězce nám pomůže rozšířit své aktivity do oblasti maloobchodního prodeje a doplní naše portfolio pro výrobní a distribuční společnosti.“ uvedl Petr Koptík, obchodní ředitel a předseda představenstva společnosti Minerva Česká republika.       

Hlavní řešení společnosti DynaSys, systém n.SKEP, je plně integrované plánování dodavatelského řetězce. Systém n.SKEP byl postaven na jedné ucelené architektuře rezidentní paměti, zahrnující technologii „single click collaborative“, která poskytuje různým hráčům zapojeným do dodavatelského řetězce možnost přístupu k důležitým prvkům potřebným k plánování poptávky. Systém n.SKEP zahrnuje model plánování s rozhraním pro společné uživatele, plánování adres v souvislosti s poptávkou, distribucí, výrobou, nákupem a hlavním plánováním. Systém zároveň podporuje plně integrovaný přístup k plánování prodeje a realizace „v reálném čase“(S&OP). Architektura rezidentní paměti umožňuje extrémně vysokou výkonnost systému a simulace pro potřeby výpočtu poptávky milionů položek.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?