Hlavní navigace

Třetí adventní sobota byla rekordmanem v transakcích kartou i při výběrech z bankomatů

5. 1. 2015

Sdílet

V době adventu klienti ČSOB a Ery uskutečnili platby v celkovém objemu 1,7 miliard korun, což je o 10 procent více než v adventním čase roku 2013. Z bankomatů pak klienti ČSOB a Ery vybrali přibližně 1,6 miliardy korun, což je o 7 procent více než v předchozím období.

 

„Rekordním dnem pro platby kartou i výběry z bankomatů byla u klientů ČSOB a Ery třetí adventní sobota, tzn. 13 prosince. Nejvíce plateb z hlediska počtu i objemu bylo uskutečněno v supermarketech (cca 34%), dále pak v oděvech (12%), na čerpacích stanicích (10%) a v prodejnách elektro (8%),“ říká Patrik Šálek, výkonný manažer útvaru Řízení produktů – karty ČSOB a Ery. „Rostoucí počet plateb kartou v obchodech souvisí i s trendem rozšiřování rychlého a jednoduchého způsobu plateb bezkontaktními kartami. Další silné období v používání karet bude spojeno s přicházejícími zimními výprodeji,“ doplňuje Jan Zahradníček, analytik produktů ČSOB a Ery.

 

Velké oblíbenosti se před Vánoci těší i nakupování dárků přes internet, které je pohodlnější a rychlejší než chození po obchodech. ČSOB i Era zabezpečují již více než tři roky platby na internetu službou 3D Secure, která ověřuje před provedením transakce pomocí SMS hesla, zda kartou skutečně platí její oprávněný uživatel. „V prosinci 2014 klienti ČSOB a Ery prostřednictvím on-line plateb na internetu uskutečnili nákupy za cca 700 milionů korun, což je o čtvrtinu více než v prosinci 2013. Kartu využili především při placení elektroniky či hraček,“ uzavírá Jan Zahradníček.

 

Klienti ČSOB i Ery mají možnost placení platební kartou také na pobočkách České pošty. I zde je před Vánoci patrný nárůst počtu i objemu transakcí, lidé totiž platí kartou za dobírku či poštovné.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?