Hlavní navigace

Twisto získalo investici 5 milionů eur

6. 11. 2017

Sdílet

FinTech služba Twisto, která v České republice jako první představila odložené platby pro internetové nákupy, získala investici 5 milionů eur. Do Twista investuje ING Group z Nizozemska a rakouská pojišťovna UNIQA. Noví investoři posilují již stávající, kterými jsou investiční skupina ENERN, finančně-poradenská firma Partners a významný polský investor a bývalý bankéř Cezary Smorszczewski. Součástí transakce je také plánované spuštění odložených plateb v polských e-shopech příští rok.

 

Twisto spustí odložené platby v polských e-shopech v příštím roce, a to za podpory ING Bank Śląski – dceřiné společnosti mateřského holdingu a jedné z nejvýznamnějších bank v Polsku. Vznik společné polské firmy již schválil místní úřad pro ochranu spotřebitele.

 

Twisto vzniklo v roce 2013 jako nová platební metoda v e-shopech a za dobu své existence se rozrostlo do komplexního platebního systému umožňujícího financování každodenních potřeb. Od června 2015 disponuje Twisto licencí od ČNB. Pilířem služby je unikátní skóringový nástroj Nikita, díky kterému umí Twisto lépe a rychleji vyhodnocovat rizika a nabídnout tak nejrychlejší cestu financování na trhu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?