Hlavní navigace

Uchazeči o práci nadhodnocují požadovaný plat až o pětinu

25. 2. 2020

Sdílet

Zkušenější profesionálové se nebojí říct si o dobré peníze, přestože jsou ochotni přijmout nižší finanční ohodnocení. O kolik peněz se uchazeči nadhodnocují, jaké jsou průměrné platy a v neposlední řadě rozdíly mezi juniorními a seniorními pozicemi vyplývá z průzkumu, který mapuje platové požadavky 1082 respondentů z řad aktivních uživatelů StartupJobs.

 

“Z našich dat vyplynulo, že například juniorní administrativní pracovníci stojí se svými požadavky při zemi. Říkají si jen o 14,10 % více, než jsou ochotni akceptovat. Jejich nejnižší platová hranice činí necelých 28 tisíc. Naproti tomu o téměř jednu pětinu se nadhodnocují seniorní pracovníci v managementu, kteří požadují průměrně 101 tisíc Kč. Spokojí se ale nakonec i s 82 tisíci. Reálná průměrná mzda manažera je přitom téměř 89 tisíc,” říká Filip Mikschik, zakladatel a CEO StartupJobs.

 

V rámci svého oboru jsou z pohledu nadsazování svých požadavků téměř vždy skromnější junioři. Výjimku ve sledovaných oborech tvoří pouze nováčci v oblasti marketingu. Jinak platí, že si lidé napříč obory říkají o více peněz, přestože jsou ve finále ochotni akceptovat nižší částky. Propastný rozdíl mezi požadovaným a akceptovaným platem najdeme, jak u juniorů, tak u seniorů, v oblasti IT vývoje.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality