Hlavní navigace

Unikátní pracovní portál Wanted-In

30. 7. 2015

Sdílet

Nezaměstnanost od počátku letošního roku klesla ze 7,7 % na nynějších 6,2 %, avšak v České republice je v současnosti stále více než 451 tisíc lidí bez práce. Aktuálně nabízejí firmy zhruba 97 tisíc volných pracovních pozic. Rostoucím negativním trendem při hledání zaměstnání se ovšem nestává nedostatek uchazečů, nýbrž složitá či zdlouhavá cesta ke kvalitnímu a osvědčenému kandidátovi.

 

Zajímavý způsob řešení nabízí kariérní internetový portálu Wanted-In. Ten funguje na základě osobního doporučení kandidáta třetí stranou. Proces propojení firmy s uchazečem tedy zkvalitňuje třetí subjekt, tzv. doporučující, kterým může být v podstatě kdokoliv, kdo na portálu hledanou pozici objeví. V praxi to funguje následujícím způsobem. Firma umístí na portál detailní poptávku po konkrétním zaměstnanci. V rámci tohoto inzerátu uveřejní taktéž i odměnu, kterou má možnost získat doporučující/zprostředkovatel, jenž ideálního kandidáta doporučí. V případě, že společnost doporučeného uchazeče zaměstná, zprostředkovateli je vyplacena stanovená odměna, která se v závislosti na konkrétní pozici pohybuje v řádech tisíců korun. Ochrana osobních dat je zajištěna v souladu se zákonem tím, že doporučující zašle své hodnocení a pozici nejprve svému známému kandidátovi, ten sám se poté rozhodne, zda bude reagovat a poskytne své údaje zaměstnavateli.

 

„Systém vychází z osvědčeného principu interního doporučení kandidátů zaměstnanci za odměnu, který je převeden v jednoduché online platformě pro využití široké veřejnosti,“ komentuje nový zdroj uchazečů Adéla Hloušková, jednatelka společnosti Work-In agency, jež pracovní portál provozuje a dodává: „Vystavené pozice dále cílíme na sociální sítě, čímž se zvyšuje šance pro relevantní zaměstnavatele, uchazeče i jejich známé na úspěšné získání práce.“

 

Projekt Wanted-In byl uveden do ostrého provozu na přelomu října a listopadu 2014. Průměrný měsíční nárůst návštěvnosti portálu od ledna činí 52,4 %. V únoru 2015 projekt získal ochrannou známku. Během následujících měsíců služby portálu využily například společnosti Alza.cz, Hotel Barceló, Elit CZ, nebo Profeskontakt a mnohé další. V současné době je projekt připraven na expanzi do zahraničí, ale v ČR chybí širší nabídka - aktuálně je tam třeba 6 pozic na HPP, 1 na dohodu a 2 na externí spolupráci. A to je u webu, který se označuje jako pracovní portál a který běží v ostrém provozu devět měsíců, dost málo. Bez aktivnější propagace to asi nepůjde.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality