Hlavní navigace

Do Prahy přijíždí ikona světového byznysu John Browne. Vystoupí na Pride Business Fóru

31. 7. 2015

Sdílet

Konference bude probíhat v hotelu Hilton Prague. Hlavním řečníkem bude lord John Browne, bývalý generální ředitel British Petroleum (BP) a autor knihy The Glass Closet: Why Coming Out Is Good Business, kterou zde také představí. Fórum bude moderovat prominentní moderátor z ekonomické redakce BBC Evan Davis. Přednášek a diskuzí se zúčastní také přední představitelé úspěšných světových i českých společností, jako jsou IBM, EY, Ogilvy, Sodexo, Staropramen a další. 

 

Nejenom respektování, ale zejména aktivní podpora diverzity je klíčová pro další úspěch firmy. Různorodí zaměstnanci znamenají pro firmy i různorodější zdroje zkušeností a dovedností. Diverzita ve firmě představuje větší pestrost názorů, různé styly práce a řízení, znalost mnoha jazyků a kultur, a tím i širší možnosti komunikace. Diverzifikované týmy bývají kreativnější a dokáží lépe řešit problémy, protože jsou schopny se na něj podívat z různých úhlů a hledat kreativní postupy další práce. Obecně lze říci, že společnosti, které mají diverzifikovanější pracovní sílu, vybírají z větší skupiny talentů. Tím získávají i rozmanitější znalosti a kvalifikace, což mohou využít ve svůj prospěch.

 

Pride Business Forum je každoroční summit během festivalu Prague Pride, jehož úkolem je pomoci firmám vytvářet více inkluzivní prostředí pro LGBT zaměstnance, dodavatele a zákazníky. Fórum přináší manažerům a byznys profesionálům ojedinělou příležitost ke sdílení zkušeností v otázkách diverzity ve firemním prostředí.

 

Letos bude během celého čtvrtečního odpoledne probíhat série panelových diskuzí moderovaná Evanem Davisem z ekonomické redakce BBC. Hlavním bodem programu bude rozhovor mezi lordem Johnem Browneem a Evanem Davisem o tom, proč je otevřená a inkluzivní firemní kultura směrem k LGBT zaměstnancům, dodavatelům a zákazníkům dobrá pro byznys. Ve spolupráci s evropskou Chartou diverzity v ČR se podařilo do programu zapojit i významné zástupce českého byznysu.

Další přednášky a diskuze budou zaměřeny například na způsoby, jak budovat otevřenou a inkluzivní firemní kulturu, jaká je úloha vedení firem ve vytváření rovných podmínek pro LGBT občany, jak vypadá aktuální situace v ČR a zahraničí na základě nedávných výzkumů a zazní rovněž autentické příběhy LGBT zaměstnanců a zaměstnankyň. Na závěr programu bude od 17:30 do 19:00 probíhat neformální networking, během kterého se účastníci – představitelé a představitelky světového byznysu, lokální manažeři a manažerky, LGBT profesionálové a profesionálky zejména z HR a marketingu – mohou blíže seznámit a diskutovat své zkušenosti.


Lord John Browne, předseda představenstva společnosti L1 Energy, první nezávislý předseda představenstva britské divize společnosti Huawei a bývalý generální ředitel koncernu BP, patří k nejprozíravějším manažerům na světě, který proslul svým strategickým uvažováním. Prostřednictvím řady rekordních fúzí vybudoval ropnou společnost a jako první postavil úspěšnou velkou ropnou společnost v Rusku. Dlouhodobě se angažuje v otázkách klimatických změn, lidských práv a transparentnosti podnikání. Kromě knih Beyond Business (Víc než byznys) a Seven Elements That Changed the World (Sedm prvků, které změnily svět), jež se zabývají tématem vůdcovství, se velké pozornosti těší jeho nové dílo The Glass Closet: Why Coming Out is Good Business. Kniha popisuje homofobii, která se v korporátním světě stále vyskytuje, a její dopady na firemní kulturu, výkonnost a produkci.

 

Vstupné na akci je zdarma, pouze je nutné se předem zaregistrovat on-line na www.pridebusinessforum.cz.


Pozn: LGBT je mezinárodní zkratka, která se používá pro označování leseb, gayů, bisexuálů a transgender osob.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?