Hlavní navigace

Wincott People nabízí práci stovkám pracovníků ohroženým situací v OKD

5. 5. 2016

Sdílet

Wincott People pomůže lidem, kteří budou hledat nové uplatnění (a to i těm nad 50 let) s potřebnými oborovými certifikáty, případnou rekvalifikací i s ubytováním a dopravou. Nabízí se tak okamžité řešení stovkám lidí, kteří čelí nejistotě kvůli dramatickému vývoji situace kolem OKD v posledních měsících.

 

Firma OKD, která dluží podle insolvenčního návrhu více než 17 miliard korun včetně výplat, a jejíž majetek nedosahuje ani sedmi miliard, zaměstnává spolu s dodavatelskými firmami asi 12.500 lidí. Uzavření společnosti by ale mělo vliv i na další tisíce míst v návazných profesích. Vyhrocenou situaci se snaží stabilizovat jak vláda, tak úřady práce či oborové svazy.

 

"Dohodli jsme se na tom, že na příštím jednání vlády, které bude příští středu, bude ministryně práce
a sociálních věcí Michaela Marksová informovat o opatřeních, která jsou připravena v oblasti aktivní politiky zaměstnanosti včetně přípravy žádosti na čerpání prostředků z evropského globalizačního fondu na rekvalifikace. Ministr průmyslu Jan Mládek by pak předložil návrh sociálních programů pro propuštěné horníky, pro případ, že bude docházet k propouštění," uvedl po včerejším zasedání vlády pro ČTK Bohuslav Sobotka.

 

Řešení mimořádného stavu, kdy zůstávají tisíce horníků i povrchových pracovníků OKD v mnoha dalších profesích bez peněz a jasné budoucnosti, nabízejí i některé firmy a pracovní agentury, které jsou schopné části ohrožených lidi rychle zajistit nové uplatnění.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality