Hlavní navigace

Arbes myTrader: nová on-line obchodní platforma

10. 6. 2015

Sdílet

 Autor: arbes.com
Společnost Arbes Technologies představila novou on-line platformu pro obchodování na kapitálových a peněžních trzích. Je určena jak pro profesionály, tak i pro začínající investory.

Arbes myTrader umožňuje investovat jak profesionálům, tak i začátečníkům kdykoliv a odkudkoliv, například i z pohodlí vlastního domova. Přináší řadu inovativních funkcí, například tzv. social trading anebo pokročilou analytiku.

 

„Jde o nadstavbu našeho úspěšného produktu Arbes Topas, který je zaměřen na správu portfolia,“ uvedl Jan Denemark, generální ředitel Arbes Technologies, a dodal: „Protože Arbes Topas dnes obhospodařuje významnou část celkového obchodování na českém, slovenském či maďarském kapitálovém trhu, může být myTrader zajímavou volbou pro naše stávající klienty, kteří by tak nabídli svým investorům technologicky excelentní platformu pro obchodování.“

 

Aplikace Arbes myTrader je navržena tak, aby byla široce konfigurovatelná a umožňovala snadné ovládání pro všechny druhy investorů. Jde o modulární řešení, které umožňuje implementovat jen ty části systému (moduly), které daný obchodník s cennými papíry potřebuje, a jednoduše tak systém přizpůsobit individuálním požadavkům. Zároveň je velký důraz kladen na intuitivní ovládání a moderní design, takže i pokročilé funkce pro profesionální investory jsou snadno ovladatelné a pochopitelné i pro začínající investory.

 

Arbes myTrader je vybaven celou řadou inovativních funkcí, například tzv. „social tradingem“. „Prozatím se investoři rozhodují zejména na základě fundamentální a technické analýzy dat o daném investičním produktu. Social trading však umožní, aby každý investor on-line následoval investorská rozhodnutí jiných investorů. Investor „začátečník“ tak může následovat například seniorního odborníka na investice do akcií na Pražské burze apod. Je to obdoba „sdílení“ na sociálních sítích přenesená do světa investorů,“ okomentoval Jan Denemark.

 

Součástí řešení je také integrace na poskytovatele on-line a real-time dat, takže investor má na obrazovce vždy čerstvá data o obchodování. Zprávy z trhu systém získává od 30 primárních poskytovatelů dat. Řešení je dále vybaveno analytickými moduly pro analýzu dlouhodobých trendů a umožňuje tvorbu interaktivních grafů. Arbes myTrader je postaven technologicky tak, aby byl kompatibilní s počítači, notebooky i s mobilními zařízeními.

soutez_casestudy

 

Systém není určen přímo pro koncové investory, ale pro autorizované obchodníky s cennými papíry. Ti pak mohou platformu myTrader poskytnout svým klientům a jejím prostřednictvím technicky i právně zprostředkovat realizaci zadaných transakcí na burze.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku