Hlavní navigace

Český start-up Mooveez company získal investici v řádu desítek milionů korun

20. 2. 2018

Sdílet

 Autor: © Tijana - Fotolia.com
Investice je určena na další růst a mezinárodní expanzi. Novým partnerem projektu je investiční skupina RSBC, která se nyní stala minoritním podílníkem v Mooveez.

Společnost Mooveez je tvůrcem unikátní mobilní aplikace pro výuku angličtiny prostřednictvím filmů. Ta je podle British Council celosvětově nejlepší digitální inovací v oblasti jazykového vzdělávání za rok 2016. Začátkem letošního roku byla uvedena na trh ve Švýcarsku, Francii, Španělsku, Portugalsku, Latinské Americe a aktuálně je tak dostupná uživatelům mobilních telefonů a tabletů už ve více než 20 zemích. Cílem investice je rozšíření aplikace o další jazyky a pokračující expanze například do USA, Velké Británie či Japonska.

 

„Do půl roku rozšíříme portfolio dostupných jazyků o další čtyři,“ řekl iniciátor projektu a zakladatel MOOVEEZ company Miroslav Pešta. „K angličtině přidáme ještě španělštinu, francouzštinu, němčinu a ruštinu,“ dodal. Ve všech těchto jazycích nabídne Mooveez vybrané filmy i kratší seriály v původním znění zpracované jako interaktivní výukový program. Aktuálně má aplikace desítky tisíc registrovaných uživatelů, převážně z ČR a Německa. Týdně přibývají na 2 tisíce nových.

 

Skupina RSBC se dlouhodobě zabývá investicemi v oblasti nemovitostí, průmyslu, dodávek investičních celků a nových technologií. Kromě ČR působí také ve Slovinsku a Velké Británii. „Vstup do Mooveez je součástí naší strategie investic do nových technologií, ve kterých vidíme výrazný růstový potenciál. Očekáváme totiž, že tento unikátní koncept výuky cizích jazyků bude mít celosvětové uplatnění.“ sdělil investiční ředitel RSBC Miloslav Vyhnal.

 

Jazyková aplikace Mooveez používá k výuce angličtiny celovečerní filmy, seriály či dokumenty, u kterých se lidé přirozeně baví a mnohem efektivněji tak přebírají ucelené jazykové znalosti. Autorská práva k použití svých kasovních trháků poskytla i velká hollywoodská studia. Každý film je doplněn doslovnými profesionálními překlady, ozvučenými kartičkami s vybranými frázemi, kulturními vysvětlivkami k ději a relevantními gramatickými cvičeními. Aplikace funguje jak pro samostudium, tak i jako plnohodnotný výukový materiál pro školy a lektory. Dosavadní investice do vývoje aplikace se pohybují v řádu desítek miliónů korun. Poprvé byla uvedena v roce 2014 v ČR a na Slovensku. Aktuálně nabízí více než 60 velkofilmů, seriálů a populárně-naučných dokumentů zpracovaných pro výuku angličtiny.

FIN24

 

Smluvní strany se dohodly, že další detaily transakce nebudou zveřejňovat.

Byl pro vás článek přínosný?