Hlavní navigace

Digitalizace mění nejen výrobu, ale i trh práce

Sdílet

 Autor: IFS
Revoluce ve výrobních procesech se nezastavila u páry. V současnosti probíhá její další fáze, a to ve znamení digitalizace. Otázkou je, zda ovlivňuje digitální transformace pouze výrobní procesy. Jaký dopad bude mít například na trh práce? Mezi nejčastěji skloňované výrazy dnes patří efektivita, inovace a modernizace. To vše je spojeno s fenoménem zvaným Industry 4.0.

Digitalizace přináší do výrobních společností především zrychlování, a to nejen ve výrobě a vývoji produktů, ale také v rozhodovacích procesech.

IFS„Manažeři výrobních společností si dnes naplno uvědomují, že způsob jak vyniknout ve svém oboru není podmíněn pouze inovacemi výrobků," upozorňuje obchodní ředitel společnosti IFS Czech s.r.o. Pavel Bláhovec. Modernizovat je tak potřeba i veškerý tok informací. A to nejen uvnitř společnosti, ale i směrem k zákazníkům.

 

Propojováním k větší efektivitě

 

Důležitou součástí dnešních výrobních strategií je především práce s daty. Vzájemně propojené inteligentní výrobní systémy využívají nejmodernější poznatky například z oblasti vývoje senzorů, robotiky nebo řídících jednotek a strojového učení. Stále častěji se výroba podniků automatizuje a práce se předává robotům.

 

Společnosti pak potřebují kvalifikované zaměstnance, kteří jsou schopni analyticky přemýšlet. Zkracuje se také cyklus od prvotního nápadu k uvedení produktu na trh, takže je potřeba reagovat rychleji.

 

Software, který předvídá za vás

 

Množství dostupných dat je také potřeba kvalitně zpracovávat. Vývojem tak prochází i nástroje, které dokáží přehledně získaná data vizualizovat a pracovníkům s rozhodovacími pravomocemi tak usnadňují práci. „Na podnikové nástroje jsou kladeny stále větší nároky. Budou muset poskytovat reálné informace nejen o výrobní činnosti. Jednou z výhod bude i možnost simulovat situace, které by mohly nastat v budoucnu," vysvětluje Pavel Bláhovec ze společnosti IFS Czech s.r.o., která trendy spojené s digitalizací sleduje a pracuje s nimi při vývoji podnikových systémů.

 

Budoucností efektivních výrobních podniků je tak okamžitá dostupnost informací o reálném stavu procesů a činností, které v podniku probíhají. Dostupné analýzy umožňují kontrolovat plnění úkolů a stanovených strategických cílů.

 

IFS Dashboard

 

Společnost IFS™ je celosvětově uznávaným lídrem v oblasti vývoje a dodávání podnikového informačního systému pro ERP (Enterprise Resource Planning/Plánování podnikových zdrojů), EAM (Enteprise Asset Management/Správu provozních prostředků) a ESM (Enterprise Service Management/Řízení podnikových služeb).

Cloud24

 

IFS Aplikace přináší veškerou funkcionalitu, kterou firmy očekávají od špičkového ERP systému a navíc vestavěnou funkcionalitu pro řízení dalších kritických částí podnikání. Tímto způsobem lze snížit náklady na správu majetku během jeho celého životního cyklu i na správu potřebných informací. Funkčnost systému IFS Aplikace pomůže optimalizovat jak kancelářské, tak terénní zdroje, a zajistit tak efektivnější provoz. Díky dokonale propojenému systému pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) a podpoře kritických podnikových procesů, jako je správa financí, HR nebo Business Intelligence, získá firma zákaznický pohled na každodenní podnikové činnosti. V kombinaci s našimi hlubokými znalostmi o trhu tak IFS Aplikace přinášejí kompletní řešení pro všechny potřeby podnikání.

Byl pro vás článek přínosný?