Hlavní navigace

Do akcelerátoru Start it @ČSOB nastoupilo prvních deset inovativních firem

18. 4. 2019

Sdílet

 Autor: pixabay.com
ČSOB vybrala deset účastníků do první vlny vlastního akceleračního projektu. Od poloviny dubna mohou zástupci zvolených inovativních firem po dobu šesti měsíců využívat zázemí co-workingového centra a banka jim poskytne mentoring přímo na míru.

Do finální desítky porotci navrhli tyto startupové projekty: AutoOffice, Boxtrap Security, Envirostyl, Koala42, Keyguru, Pingl, PrPom, Mebster, Supernova a Zaparkuju.cz.

 

„ČSOB je tradičně s podnikatelským prostředím v Česku úzce provázána, náladu malých a středních podniků pravidelně zkoumáme a často jsme stáli u zrodu úspěšných a zajímavých projektů. Nyní přirozeně navazujeme akcelerátorem Start it @ČSOB a už nyní se potvrzuje, že o kvalitní projekty nebude nouze,“ říká Petr Hutla, člen představenstva ČSOB, zodpovědný mimo jiné za oblast společenské odpovědnosti.

 

„Startupovým projektům často nechybí energie a snaha dělat něco dobrého pro společnost, což je skvělá zpráva. My jsme se rozhodli pro takové firmy, které během omezeného času dokázaly věcně odprezentovat svůj podnikatelský záměr a přesvědčily nás o jeho životaschopnosti a kvalitě realizačního týmu. Už se moc těšíme na společnou práci,“ říká Zuzana Paulovics, Start it @ČSOB leader.

 

Výběr probíhal v rámci takzvaného Pitch Day. Zástupci firem měli tři minuty na to, aby porotce přesvědčili o udržitelnosti a originalitě svého záměru. V pětičlenné porotě zasedli jak zástupci banky, tak externí odborníci. Nezávislý porotce Filip Molčan, jehož společnost Good Sailors dává příležitost talentovaným hendikepovaným lidem, byl s úrovní Pitch Day spokojen: „Většina přihlášených startupů byla pro mne milým překvapením – jak kvalitou nápadů, tak lidmi, kteří za nimi stojí. Je úžasné, že u nás vzniká tolik skvělých firem, které nehledají jen rychlé zbohatnutí, ale chtějí pomoci s dlouhodobým a udržitelným podnikáním," říká Molčan, který má bohaté zkušenosti i ze Silicon Valley.

 

Start it @ČSOB vychází ze Start it @KBC, projektu mateřské společnosti, který je největším akcelerátorem na belgickém trhu. V rámci skupiny KBC byl projekt spuštěn i v Maďarsku. ČSOB tak může díky tomu pomoci startupům růst i na jejich první zahraniční trhy.

 

soutez_casestudy

Startupy v prvním kole Start it @ČSOB:

 

  • Boxtrap Security – vyhodnocování kybernetických útoků
  • Pingl – aplikace na objednávání a placení v kavárnách/restauracích
  • Koala42 – startup zaměřující se na gamifikaci vzdělávání
  • Zaparkuju.cz – aplikace, která umožňuje vyhledání, rezervaci a zaplacení parkovacích míst
  • AutoOffice – software na účetnictví, přípravu nabídek a reportů pro řízení firem
  • Envirostyl – startup poskytující konzultace, certifikace v oblasti zero waste
  • Keyguru – systém předávání klíčů pro Airbnb
  • Supernova – pracovní uplatnění pro bývalé špičkové sportovce
  • Mebster – vývoj exoskeletu pro paraplegiky
  • PrPom – kurzy první pomoci školené zážitkem

Byl pro vás článek přínosný?