Hlavní navigace

Evropský trh s nebankovními úvěry vzrostl v 1. čtvrtletí o 4,2 %

7. 8. 2014

Sdílet

 Autor: © mostafa fawzy - Fotolia.com
Evropský trh s nebankovními úvěry vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku o 4,2 % na 41,2 miliardy eur. Největší meziroční růst vykázal britský trh (o 10,9 %), naopak největší pokles švédský trh (o 35,6 %).

Výše uvedení skutečnosti oznámila evropská federace Eurofinas, která zastřešuje poskytovatele spotřebitelských úvěrů a financování automobilů ze sedmnácti zemí Evropské unie. Poskytovatele z České republiky v Eurofinas zastupuje Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA).

Prostřednictvím spotřebitelských úvěrů byla v prvním letošním čtvrtletí v Evropě financována osobní auta za 19,5 miliardy eur (meziroční růst o 13,6 %). K největšímu meziročnímu růstu v této oblasti došlo ve Velké Británii (o 29,8 %) a Španělsku (o 11,5 %), oproti tomu k největšímu poklesu ve Švédsku (o 11,4 %).

Členské společnosti ČLFA, vesměs finanční instituce z bankovních skupin, poskytly v prvním kvartále tohoto roku prostřednictvím osobních půjček, revolvingových úvěrů a financování v místě prodeje o 4,6 % více prostředků než ve stejném období roku 2013. Na financování osobních aut poskytly meziročně o 2,9 % více. Jejich podíl na evropském trhu se spotřebitelskými úvěry dosáhl v prvním čtvrtletí letošního roku 0,6 %.

FIN24

 

 

Byl pro vás článek přínosný?