Hlavní navigace

Exportéři stonají horečnatým zájmem o Rusko

9. 11. 2012

Sdílet

 Autor: © Julia Shepeleva - Fotolia.com
Ve srovnání s loňskem se zvýšila poptávka i po obchodování na Ukrajině a v Bělorusku.

HSBC Bank plc – pobočka Praha, uspořádala včera seminář pro české exportéry, na kterém získali potřebné informace k obchodování s Ruskou federací. Jde o první ze série čtyř seminářů v rámci projektu na podporu exportu HSBC GRANT. 

 

Go East...

„České firmy potřebují dlouhodobou podporu a pomoc, aby posílily svůj export a posunuly se i za hranici tradičních evropských trhů. Právě o Rusko jeví české firmy stále větší zájem. Proto jsme jim společně s našimi odbornými partnery poskytli informace, jak na tomto trhu uspět,“ uvedl Mark Winterflood, generální ředitel HSBC Bank plc – pobočka Praha. 

Letošní rok potvrdil trend zvyšujícího se zájmu tuzemských exportérů o tradiční trhy ve východní Evropě největší zájem je nadále o Ruskou federaci (informace z tohoto trhu poptává 31 % firem). Ve srovnání s loňskem se zvýšila poptávka po obchodování na Ukrajině a v Bělorusku. Tyto závěry ukázalo šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR mezi členskými firmami.

 

CS24

HSBC GRANT kombinuje financování českých exportérů soukromou sférou s poskytováním poradenství odbornými partnery a oborovými asociacemi. Dva vítězové soutěže získají cenu, každý v hodnotě 500 000 Kč, a zároveň nezbytné know-how v podobě právního a obchodního poradenství při řešení konkrétních exportních případů. Odbornou pomoc opět poskytnou partneři projektu – Česká exportní banka, Ernst&Young, EGAP, White&Case a nově Svaz průmyslu a dopravy ČR. Soutěžící se mohou přihlašovat od 15. 11. 2012 do 15. 2. 2013. HSBC GRANT na podporu exportu je projekt zaměřující se na podporu českých podniků při rozvoji jejich exportních aktivit. Principem projektu je grantová soutěž a odborné semináře pro exportéry, na kterých díky HSBC a jejím partnerům získáte potřebné znalosti ke svému dalšímu rozvoji.

           

Byl pro vás článek přínosný?