Hlavní navigace

Fúze roku na poradenském trhu: Grant Thornton hodlá atakovat „velkou čtyřku“

2. 4. 2020

Sdílet

 Autor: © Serg Nvns - Fotolia.com
České společnosti z poradenské skupiny Grant Thornton a většina bývalých tuzemských firem ze skupiny BDO se dohodly na spojení. Od dubna působí na českém trhu pod globální značkou Grant Thornton. Vznikla tak pátá největší a nejrychleji rostoucí poradenská skupina v České republice s obratem přes 750 milionů korun.

Skupina nyní zaměstnává více než 500 odborníků z oblastí daní, auditu, účetnictví, manažerského poradenství, IT poradenství, práva, ekonomického znalectví a oceňování a zpracování mezd. Cílem nově vzniklého silného hráče je rozpohybovat současné stojaté vody trhu poradenských firem.

 

„Tuto fúzi považujeme za skvělou příležitost vybudovat v České republice stabilní poradenskou skupinu, což je zejména s ohledem na aktuální vývoj ekonomiky velmi důležité. Grant Thornton se s přehledem stal pátou největší poradenskou firmou na našem trhu. V mnoha oborech působnosti navíc patříme již nyní k těm nejsilnějším, a teď je načase posunout výše celý Grant Thornton,“ říká zakládající společník skupiny Grant Thornton Czech Republic a dosavadní managing partner Grant Thornton Advisory David Pirner.

 

„Důležitá je pro nás dlouhodobá vize úspěšného podnikání celé skupiny. Když jsme během minulého roku navázali úzkou spolupráci s profesionály ze společnosti Grant Thornton, rychle jsme si potvrdili, že představu o podnikání sdílíme. Díky této zkušenosti jsme se rozhodli k významnému prohloubení spolupráce, které vyvrcholilo spojením firem pod značku Grant Thornton,“ vysvětluje zakládající společník společnosti Grant Thornton Czech Republic Tomáš Brabenec. Ten byl doposud partnerem části firem, které byly dříve součástí BDO.

 

„Za dvě dekády našeho působení na trhu jsme se vypracovali mezi silné hráče a jako samostatná česká firma jsme dosáhli maxima. Zapojení do renomované mezinárodní sítě je logickým krokem, protože budeme moci dále rozvinout naše znalosti a zkušenosti,“ doplňuje zakládající společník skupiny Grant Thornton Czech Republic Ivan Fučík, dosavadní partner auditorské a daňové poradenské firmy Fučík & Partneři.

FIN24

 

V novém holdingu Grant Thornton Czech Republic a.s. se díky finální dohodě podepsané 30. března 2020 spojují Grant Thornton Advisory, Grant Thornton Valuation, Grant Thornton Tax & Accounting, Grant Thornton Audit, dále společnost Fučík & Partneři a firmy dříve vystupující ve skupině BDO, nyní pod značkou GT TAX, GT Appraisal services – Znalecký ústav a GT Accounting & Payroll. Všechny firmy se již na podzim tohoto roku sestěhují do nových společných kanceláří.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku